Czy tampon może wypaść lub przeciekać?

Miesiączka to dla Ciebie czas, kiedy trudno Ci poczuć się komfortowo? Nie jesteś sama z tym problemem. Na szczęście istnieje sposób, aby ta sytuacja mogła się zmienić. Mowa tu oczywiście o tamponach marki OB, które potrafią zapewnić poczucie świeżości i wygody podczas okresu. Jednak jeśli dotychczas korzystałaś wyłącznie z innych materiałów higienicznych, możesz zadawać sobie pytanie, jak używać tamponów. Zwłaszcza młode dziewczyny nie są przekonane, czy sposób ich użytkowania będzie dla nich komfortowy. Tymczasem sprawa jest o wiele prostsza, niż może się w pierwszej chwili wydawać.

Zapoznaj się z podstawowymi zasadami

Wbrew pozorom aplikacja tamponu to sprawa bardzo intuicyjna, a kluczowe dla jej powodzenia jest po prostu dojście do wprawy. Nowoczesne tampony posiadają odpowiednio wyprofilowane, dopasowane do kobiecej anatomii kształty, co znacząco ułatwia ich wkładanie do pochwy. Oczywiście bardzo ważną kwestią jest również dobór odpowiedniego rozmiaru tamponu. Należy je bowiem zmieniać w trakcie trwania miesiączki tak, aby odpowiadały one aktualnemu poziomowi krwawienia. Jednak niekiedy nawet zapoznanie się z tymi podstawowymi zagadnieniami nie wystarcza i kobiety zaczynające swoją przygodę z tamponami mają nadal pewne wątpliwości.

Kwestia chłonności tamponu

Początkujące panie obawiają się niekiedy, że nosząc tampony nie są w pełni chronione. Wizja przeciekających tamponów i plam na bieliźnie jest dla wielu z nich bardzo zniechęcająca. Jeśli jednak aplikujesz tampon wystarczająco głęboko i umieszczasz go w odpowiednim miejscu, nie powinien on przeciekać. Jednak zanim nabierzesz wprawy możesz - zwłaszcza jeśli Twoja menstruacja jest bardzo obfita - w pierwszych dniach krwawienia nosić jako dodatkowe zabezpieczenie na przykład wkładkę higieniczną.

A jeśli tampon wypadnie...

Czy tampon może wypaść? - to pytanie spędza wielu kobietom sen z powiek w czasie miesiączki. Nie powinnaś się jednak obawiać - jeśli prawidłowo go zaaplikujesz, tampon będzie w pełni stabilnie podtrzymywany wewnątrz ciała przez mięśnie pochwy i dna miednicy. Kluczowa jest odpowiednia głębokość, na jakiej umieścić należy tampon - tak, aby po włożeniu był całkowicie niewyczuwalny. W takiej sytuacji nie musisz obawiać się, że tampon wypadnie lub chociażby wysunie się z pochwy.

Więcej informacji znajdziesz na www.myob.pl

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.