Czy warto kupić smartfon 5G?

Jerzy Biernacki
10.06.2022

Na przestrzeni kilku ostatnich lat smartfony wyrosły na przedmioty, które dla wielu osób stanowią podstawowe urządzenie codziennego użytku. Aktualnie za ich pomocą możemy nie tylko dzwonić czy wysyłać wiadomości tekstowe. Umożliwiają nam robienie zakupów, dokonywanie transakcji, oglądanie filmów czy robienie wysokiej jakości zdjęć. Co więcej, w obecnych czasach smartfon stanowi podstawowe narządzie pracy wielu osób, stąd dostęp do szybkiego internetu staje się priorytetem. Stąd pojawia się pytanie: czy warto kupić smartfon 5G? Dowiedz się, co technologia 5G ma Ci do zaoferowania.

Smartfon 5G – co warto wiedzieć?

Jeszcze nie tak dawno wiele emocji i kontrowersji w smartfonach wzbudzało pasmo LTE. Obecnie stanowi ono standard, a coraz częściej zaczyna być zastępowane przez technologię 5G. Ta, choć w Polsce nie jest jeszcze normą, zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Jest to oczywiście doskonale zrozumiałe: smartfon 5G oferuje nam szybszy internet, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Innymi słowy, technologia 5G stanowi kolejny standard sieci i może stać się naturalnym następcą internetu LTE/4G.

Technologia 5G znajduje zastosowanie w wielu aspektach naszego życia. Bardzo szybki internet to zaleta dla każdego użytkownika telefonu, który internet wykorzystuje zarówno dla przyjemności, jak i pracy. Oczywiście nie powinniśmy zapominać o dziedzinach gospodarki, które również korzystają z jego zalet. Możemy tutaj zaliczyć rolnictwo, łączność biznesową czy medycynę. Technologia 5G ma także duży wkład w rozwój wszelkiego rodzaju mediów.

Technologia 5G – w jakich smartfonach?

Ponad rok temu smartfony 5G należały do rzadkości i tę technologię można było znaleźć tylko w wybranych modelach. Aktualnie obserwujemy, że smartfon 5G powoli staje się standardem, jak swego czasu technologia LTE. W jakich urządzeniach możemy szukać 5G? Jedną z propozycji jest smartfon Samsung z 5G, np. Samsung Galaxy Z Fold3 5G. Co to oznacza dla użytkowników? Smartfon Samsung z 5G skuteczne rozwiązanie wtedy, gdy pracujesz lub oddajesz się relaksowi i przyjemnościom. Pozwala na szybkie pobranie sezonu serialu, gwarantuje wysokie prędkości i jednocześnie utrzymuje je na stałym poziomie niezależnie od tego, czy przesyłasz, czy też pobierasz dane.

Smartfon 5G – czy warto go kupić?

Jak już wspomniano, dostępność technologii 5G w Polsce nie jest jeszcze powszechna. Czy warto zatem kupować smartfon, który tę technologię wykorzystuje? Zdecydowanie. Można się spodziewać, że z czasem nadajniki 5G pojawią się także w mniejszych miejscowościach. Posiadając smartfon 5G, znacznie łatwiej i szybciej dostosujemy się do szybkiej wymiany danych w sieci.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.