Czy warto przejść do Premium Mobile?

Mariusz Siwko
07.05.2020

Czy zbliża się właśnie koniec Twojej umowy z obecnym operatorem? Może rozglądałeś się w związku z tym po ofertach konkurencji i myślisz czy przypadkiem nie zmienić usługodawcy? W ostatnim czasie tysiące osób przenoszą numer do Premium Mobile, może więc się zastanawiasz czy rzeczywiście warto przejść pod jego skrzydła? No właśnie, co wziąć pod uwagę przed podjęciem takiej decyzji? Jak ocenić operatora zanim skorzysta się z jego usług? Jest na to sposób, jaki?

Czy warto przenieść numer do Premium Mobile?

Żeby znaleźć odpowiedź na powyższe pytanie dobrze jest się przyjrzeć trzem kwestiom:

 • Oferta Premium Mobile – ile oszczędzisz?
 • Premium Mobile opinie – słabe i mocne strony operatora.
 • Zasię sieci w Twojej lokalizacji.

To trzy zasadnicze sprawy, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, żeby podjąć przemyślaną decyzję. Rozwinę więc pokrótce każdy z nich.

Oferta Premium Mobile, a Twoje oszczędności

Jak wygląda oferta Premium Mobile? Składają się na nią 4 podstawowe abonamenty:

 • FreedomPL za 16,70 zł

  • rozmowy na komórki i SMS – bez limitu,
  • rozmowy na stacjonarne – 0,29 zł/min,
  • MMS – 0,29 zł,
  • 3 GB LTE
 • Freedom1 za 19,90 zł

  • rozmowy na komórki i SMS – bez limitu,
  • rozmowy na stacjonarne – 0,29 zł/min,
  • MMS – 0,29 zł,
  • 10 GB LTE
 • Freedom2 za 24,70 zł

  • rozmowy na komórki i stacjonarne – bez limitu,
  • SMS/MMS – bez limitu,
  • 20 GB LTE
 • Freedom3 za 29,70 zł

  • rozmowy na komórki i stacjonarne – bez limitu,
  • SMS/MMS – bez limitu,
  • 30 GB LTE

Ofertę tego operatora charakteryzują niskie ceny i duże pakiety internetu. A który z abonamentów byłby najlepszy dla Ciebie? Dla mnie, i myślę, że dla wielu innych też, optymalnym rozwiązaniem byłby Freedom2. Ma wszystko czego potrzebuję, czyli pełny no limit i spory pakiet GB-ów. Z taka ofertą nie trzeba się martwić, kiedy przyjdzie zadzwonić na numer stacjonarny do babci czy do urzędu. Nie trzeba też liczyć ile to ja dodatkowo zapłacę za wysłane MMS-y? Pytanie tylko, ile oszczędzę na takim abonamencie?

Dla mnie nie byłaby to wielka oszczędność, bo płacę za swój obecny abonament 25 zł. Moja oferta daje mi wszystko bez limitów i 10 GB internetu. Chociaż więc jest korzystna, to jednak przenosząc się do Premium Mobile zyskam dodatkowe 10 GB miesięcznie, a to już całkiem solidny argument zwłaszcza, że często korzystam z internetu w telefonie.

Teraz Twoja kolej. Weź kartkę i zapisz sobie ile płacisz za swój abonament obecnie. Potem sprawdź jaki to wydatek w skali roku. Wybierz też najlepszą Twoim zdaniem ofertę Premium Mobile i zapisz ile kosztuje miesięcznie, i jaki to roczny wydatek. Dzięki takiemu zestawieniu łatwo Ci będzie dostrzec ile możesz oszczędzić nie tylko w mniejszej, ale i w większej skali czasu. To ważne, bo o ile 20 czy 30 zł miesięcznie, może nie zrobić na Tobie wrażenia, to już pomnożone przez 12 daje oszczędność roczną rzędu 240 lub 360 zł. Za tyle można już kupić sobie coś fajnego albo dołożyć do wakacji. Ważne, żebyś miał rozpisany zysk czarno na białym i widział, czy zmiana naprawdę opłaci Ci się finansowo lub czy zyskasz jakieś GB-y. Kiedy już ustalisz poziom swoich ewentualnych oszczędności, przejdź do drugiego punktu.

Opinie o Premium Mobile

Nawet największe oszczędności na nic się nie przydadzą jeśli będziesz miał ciągle jakieś problemy z operatorem, jakością usług czy zasięgiem. Żeby tego uniknąć najlepiej jest poznać opinie klientów o operatorze. Dzięki nim poznasz nie tylko mocne, ale i słabsze strony Premium, a to pomoże Ci stwierdzić czy warto przenieść do niego numer.

A co mówią klienci? Na różnych forach widać powtarzające się zażalenia na płatną infolinię. Zdarzają się też problemy z MMS-ami lub z roamingiem. Tylko w tym miejscu chcę zaznaczyć, że te dwie ostatnie kwestie często wynikają po prostu z niewiedzy. Nie wszyscy na przykład czytają, że w Premium usługa roamingu jest domyślnie wyłączona, i żeby z niej skorzystać, trzeba ją aktywować przed wyjazdem. Nie wszystkim chce się też sprawdzić jak ręcznie skonfigurować telefon pod kątem MMS-ów, a taka informacja jest zamieszczona na stronie operatora.

Niektórzy piszą też o problemach z wyjaśnianiem jakiś podejrzanych naliczeń na fakturze. To może niepokoić, ale z drugiej strony nie znam operatora, o którym nie czytałabym podobnych uwag. O Premium tego typu komentarzy jest jednak niewiele, więc mnie to nie odstrasza. Zwłaszcza, że ogólnie rzecz ujmując jest też wiele bardzo pozytywnych opinii o jakości i szybkości obsługi klienta oraz o zasięgu. I tym sposobem doszliśmy do ostatniego ważnego punktu – zasięgu właśnie

Zasięg Premium Mobile

Zasięg to zasadnicza kwestia. Bez niego na nic Ci się przyda nielimitowany abonament z 10 czy 20 GB. Po prostu nie będziesz mógł ich wykorzystać. Dlatego wejdź na stronę operatora i znajdź na niej mapę zasięgu. Przyjrzyj się jej uważnie i zobacz, czy w miejscach, w których najczęściej przebywasz Premium Mobile ma dobry zasięg. Możesz też zadzwonić do operatora i go dopytać o zasięg w Twojej lokalizacji. A jeśli masz jakiegoś znajomego lub kogoś rodzinie, albo nawet sąsiada, który korzysta z usług Premium, zapytaj koniecznie jak wygląda sprawa z zasięgiem. Wtedy uzyskasz najbardziej dokładne i wiarygodne informacje. Generalnie Premium Mobile korzysta z nadajników Plusa, więc oferuje dobry zasięg. Mimo to, zawsze warto się upewnić czy we własnym domu, na uczelni, w pracy albo w innych miejscach, w których spędzasz czas będziesz mieć zasięg.

Jeśli przeanalizujesz wszystkie 3 wspomniane wyżej czynniki, z pewnością łatwiej Ci będzie ustalić czy warto przejść do Premium Mobile. Argumentem za podjęciem takiej próby jest też bezterminowa umowa jaką podpisuje się z operatorem. Jeśli nawet okaże się, że coś Ci nie pasuje, możesz po prostu wypowiedzieć umowę zachowując jedynie miesięczny okres wypowiedzenia. A przecież niewielu odchodzi od Premium Mobile, więc najwyraźniej warto spróbować.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.