Czym jest mikrochirurgia oka? Wrocław to siedziba wielu firm okulistycznych

Mateusz Nowak
22.02.2021

Oko jest jeden z najważniejszych narządów ludzkiego ciała, odpowiadającym za ponad 80% interpretowanych przez mózg bodźców. Niestety, jest ono organem bardzo wrażliwym, które należy chronić i poddawać regularnej diagnostyce. W przypadku, w którym nasz wzrok ulega pogorszeniu, konieczna może okazać się mikrochirurgia oka. Wrocław to duży ośrodek miejski, w którym działa wiele przedsiębiorstw, oferujących zróżnicowane zabiegi okulistyczne.

Konsultacje lekarskie a mikrochirurgia oka

Wrocław jest miastem, w którym pracuje wielu doświadczonych autorytetów z zakresu okulistyki. Większość osób posiadających zdiagnozowane już problemy ze wzrokiem, korzysta zazwyczaj z usług refrakcjonistów, optometrystów bądź optyków. Specjaliści ci dysponują wiedzą, pozwalającą im na dobór odpowiednich soczewek kontaktowych oraz okularowych. Nie mogą jednak zastąpić okulisty z wieloletnią praktyką, których zadaniem jest postawienie odpowiedniej diagnozy. Jeśli wyniki badań sprawią, że niezbędna okaże się mikrochirurgia oka, Wrocław zapewnia wygodny dostęp do konsultacji z lekarzami.  

Laserowa korekta wady wzroku

Jeśli okulary lub soczewki korekcyjne przeszkadzają Ci w codziennym funkcjonowaniu, powinieneś rozważyć zabieg laserowej korekcji wzroku. Procedurę tę stosuje się m.in. w przypadku krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz astygmatyzmu. O możliwości wykonania zabiegu decyduje okulista – jeśli przeprowadzone badania nie wykażą żadnych przeciwwskazań, pacjent będzie mógł zdecydować się na operację z wykorzystaniem metody FemtoLASIK, SBK LASIK, EPI LASIK, EBK LASIK oraz LASEK.

Operacja jaskry

Jaskra jest chorobą, związaną z postępującym zanikiem nerwu wzrokowego, która doprowadza do zawężenia pola widzenia. Dolegliwość ta występuje w wielu postaciach, różniących się objawami – cechą wspólną wszystkich odmian jaskry jest uszkodzenie nerwu, które może doprowadzić do ślepoty. Jaskra to choroba przewlekła, którą można usunąć za pomocą m.in. fakoemulsyfikacji z wszczepieniem zwijalnej soczewki i doszczepieniem implantu. Do innych typów operacji przeciwjaskrowych należą m.in. implanty XEN oraz iStent, trabekulektomia czy irydektomia chirurgiczna.

Operacja zaćmy

Zaćma, określana również jako katarakta, to najczęstsza przyczyna ślepoty na świecie, na którą cierpi łącznie ponad 20 milionów osób. Pojawia się szczególnie u osób starszych – naukowcy twierdzą, że niemal każda osoba po 70. roku życia jest do pewnego stopnia dotknięta tą chorobą. Zaćmę można zwalczyć metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem zwijalnej soczewki wewnątrzgałkowej, jak również metodą ECEE z wszczepieniem soczewki zwijalnej.

Chcesz wiedzieć, z czym wiąże się mikrochirurgia oka?

Wrocław to siedziba wielu gabinetów okulistycznych, zrzeszających wysokiej klasy specjalistów. Zastanawiasz się, którą klinikę wybrać? Wrocławskie Centrum Okulistyczne to doskonale wyposażona i nowoczesna placówka, która od 2000 roku zapewnia kompleksową opiekę w kwestiach profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia. Już dziś odwiedź naszą stronę internetową https://wco.com.pl/o-nas/ i dowiedz się, w jaki sposób możemy pomóc Ci w problemach ze wzrokiem.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.