Czym są audiobooki?

Jerzy Biernacki
27.01.2021

Obecny, bardzo szybki tryb życia w przypadku wielu osób nie pozostawia zbyt wiele czasu na to, by w spokoju usiąść, by przez kilka godzin poczytać tradycyjną, papierową książkę. Jednocześnie obcowanie z literaturą jest bardzo pożądane, ponieważ rozwija intelektualnie, a zarazem może być formą prawdziwego relaksu. Na szczęście te dwa zjawiska można teraz pogodzić, poznając treści książek - bez spędzania czasu nad ich czytaniem. Naprzeciw tym potrzebom wychodzą audiobooki.

Co to jest audiobook?

Audiobooki są książkami mówionymi, to znaczy takimi przeznaczonymi do słuchania. Zostały one przeczytane przez lektora i zarejestrowane w wersji cyfrowej, do odsłuchiwania przez licznych odbiorców. Książki w wersji audio są idealną opcją dla osób zabieganych, ale także tych którzy nie chcą obciążać oczu albo mają problemy ze wzrokiem. Jednak tak naprawdę to rozwiązanie dla każdego. Co ważne, audiobooki są czytane przez profesjonalistów, bardzo często aktorów z idealną dykcją, Dzięki temu są w pełni zrozumiałe, a do tego bardzo dobrze zinterpretowane. Czytane w ten sposób treści są miłe dla ucha i pozwalają, by przy nich odpocząć. Audiobooki występują w formie dźwiękowej, którą można odtworzyć bezpośrednio z pliku dźwiękowego mp3 na różnych urządzeniach.

Jak i gdzie słuchać audiobooków?

Najważniejsze jest to, że książki w wersji audio nie wymagają obecnie do ich odtwarzania żadnych specjalnych programów albo urządzeń. Jeszcze kilkanaście lat temu, były one dostępne przede wszystkim na płytach CD. Sprawdzały się wtedy jedynie do odsłuchiwania w domu albo w samochodzie. Audiobooki na CD można znaleźć oczywiście także i teraz, co więcej zawsze można zgrać je z płyty na inne urządzenia. Jednak bardziej wygodną formą mogą okazać się książki w formacie mp3. Można je wtedy odtwarzać na komputerach, ale też na tabletach i telefonach. Sprawia to, że można mieć je ze sobą w każdym momencie i słuchać kiedy tylko ma się na to ochotę. Na szczęście teraz audiobooki są bez problemu dostępne w formie plików cyfrowych. Takie właśnie można zakupić na stronie https://tezeusz.pl/audiobooki-mp3, gdzie znaleźć można naprawdę ciekawe pozycje. Zarówno bardziej rozrywkowe, jak i te popularno-naukowe. Wybiera się tam spośród tysięcy propozycji - zarówno tych dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. Zakupione audiobooki w wersji cyfrowej można użytkować praktycznie od razu po ich zakupie i płatności. Nie ma potrzeby używania do tego żadnych specjalistycznych programów czy aplikacji. Wszystko jest więc bardzo wygodne i pozwala zanurzać się każdego dnia w świecie literatury.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.