Dentystyczne przysmaki dla kota – czy warto je kupować?

Mateusz Nowak
27.04.2021

Przysmaki dla zwierząt domowych są czymś, co warto zawsze posiadać pod ręką. Mimo że wiele właścicieli jest przeciw tego typu pożywieniu, argumentując, że jest to jedynie źródło dodatkowych kalorii, jest pewna kategoria przysmaków, które stosowane u zwierząt przyniosą wiele korzyści. Zalet podawania przysmaków dentystycznych dla kota, bo o nich mowa, jest bardzo dużo. Poniższy artykuł szczegółowo scharakteryzuje plusy wynikające z stosowania tego typu artykułów.

W trosce o koty

Dentystyczne przysmaki dla kota zadbają o profilaktykę zdrowotną zwierzęcia oraz zapewnią mu odpowiednią higienę jamy ustnej. Istotną zaletą takich produktów jest dodatkowo zapobieganie rozwoju chorób zębów oraz dziąseł. Przysmaki pochodzące od zaufanych i sprawdzonych producentów zapewnią eliminację problemów natury stomatologicznej u naszego pupila.

Trzeba pamiętać, że regularna pielęgnacja zębów jest tak samo ważna zarówno u człowieka, jak i u zwierzęcia. Dzięki dentystycznym przysmakom dla kota w prosty sposób zadbać można o zdrowie czworonoga. Szczególnie ważne jest to w przypadku kotów, które narażone są na osadzanie się kamienia nazębnego oraz na próchnicę. Właściwa pielęgnacja jamy ustnej jest zatem kwestią podstawową, bo ewentualne problemy z tego wynikające wpływają również na inne aspekty życia zwierzaka, na przykład na prawidłowe funkcjonowanie nerek, serca i wątroby. Dentystyczne przysmaki dla kota są opcją o wiele wygodniejszą niż między innymi specjalistyczne pasty do zębów, ponieważ nie wymagają przeprowadzenia koniecznego zabiegu higienicznego. Wystarczy podać je kotu między posiłkami. Może to być również nagroda na przykład za dobre zachowanie i chęć wyróżnienia zwierzaka.

Smaczne korzyści

Oprócz swoich wartości zdrowotnych i profilaktycznych, dentystyczne przysmaki dla kota mogą być po prostu różnorodnymi smakołykami. W ofercie sklepów zoologicznych zarówno internetowych, jak i stacjonarnych występuje bogaty asortyment tego typu produktów. Często wybieranym artykułem są miękkie przysmaki w postaci paluszków. Dostępne smaki to między innymi kurczak z wątróbką, łosoś z pstrągiem czy indyk z jagnięciną. Występują również inne formy smakowe i zapachowe, zatem z pewnością każdy kociak znajdzie przekąskę dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań.

Przy wyborze odpowiednich dentystycznych przysmaków dla kota należy zwrócić uwagę oczywiście na skład. Dobre produkty nie powinny zawierać sztucznych barwników, aromatów i konserwantów. Tylko wysokiej jakości smakołyki zapewnią Twojemu pupilowi wszystko, co najlepsze.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.