Do czego służą opakowania jednorazowe? Jakie są ich właściwości?

Marek Szydełko
26.09.2019

Każdego dnia spożywamy minimum trzy posiłki dziennie. Ich jakość zależy od odpowiedniego przechowywania zarówno produktów spożywczych, jak i gotowych dań.

Dlatego też niezwykle ważnym jest to w jaki sposób pakujemy jedzenie. Wśród wielu dostępnych opcji największą popularnością cieszą się nadal jednorazowe opakowania. Do czego służą i czym się charakteryzują? Sprawdźmy to.

Do czego przydają się opakowania jednorazowe?

Opakowania jednorazowe mają szerokie zastosowanie. Pakuje się w nie produkty spożywcze - zarówno świeże, jak owoce, warzywa czy mięso, jak i produkty przetworzone. Wykorzystywane są również w gastronomii - jako sposób na przechowywanie lub podawanie dań w przypadku, gdy korzystanie z wielorazowych naczyń jest niemożliwe. Wachlarz opakowań jednorazowych jest bardzo szeroki. Są to miski, pudełka, talerze z przykryciem oraz wiele innych funkcjonalnych rozwiązań. Takie są między innymi pojemniki jednorazowe oferowane przez firmę Lideropakowania. Znajdziesz je na stronie internetowej https://www.lideropakowania.pl/naczynia-jednorazowe.html

Materiały wykorzystywane do produkcji opakowań jednorazowych

Obecnie w produkcji opakowań jednorazowych wykorzystuje się różne materiały. Przede wszystkim jest to plastik oraz inne tworzywa sztuczne. Powstają jednakże również opakowania jednorazowe wykonane ze styropianu, papieru, kartonu a nawet opakowania z pulpy, otrąb, trzciny cukrowej oraz innych roślin.

Jakie są ich właściwości?

Wiele zależy od tego, z jakich materiałów zostały wykonane opakowania jednorazowe. Niemniej jednak wszystkie z nich wyróżniają się lekkością oraz zajmują (przed użyciem) bardzo niewiele miejsca. Są również stosunkowo tanie. Część opakowań jednorazowych może zostać powtórnie przetworzona, inne są całkowicie ekologiczne i szybko się rozkładają.

Podsumowując, wciąż trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie firm produkujących żywność, sklepów i gastronomii bez funkcjonalnych opakowań jednorazowych. Na szczęście, coraz większa część z nich może być poddana recyklingowi lub jest biodegradowalna.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie