Dobre witaminy na włosy i skuteczne suplementy na wypadanie włosów

Krzysztof Jagielski
06.08.2021

Suplementy na włosy oraz inne dostępne na rynku preparaty, w tym tabletki na wypadanie włosów, mogą różnić się między sobą składem. Jedne stawiają na ekstrakty z takich roślin jak skrzyp polny lub pokrzywa. Inne proponują zestaw witamin, które mają zapewnić lśnienie i przeciwdziałać łamliwości. Które z nich zawierają składniki, o których mówić można, że to dobre witaminy na włosy i rzeczywiście działające ekstrakty? Poniżej prezentujemy listę skutecznych i udowodnionych badaniami składników. Zdjęcie główne

Dobre witaminy na włosy, czyli biotyna, witamina A i C

Jak wskazują rozmaite badania z ostatnich lat¹, najlepszą witaminą na włosy jest przede wszystkim biotyna, czyli witamina B7. Suplementy na wypadanie włosów, ich zagęszczenie i wzmocnienie nie powinny się bez niej obyć. Dlaczego? Dzięki sporej zawartości siarki biotyna pobudza produkcję keratyny, czyli naturalnego budulca łodyg włosów². W ten sposób wpływa na ich szybszy wzrost. Biotyna wraz z witaminą A są również kluczowe dla zachowania pięknej, młodo wyglądającej skóry. Dodatkowo, biotyna pozytywnie wpływa na łamiące się paznokcie.

Suplementy na wypadanie włosów ze skrzypem i pokrzywą

Dobre witaminy na włosy to jednak tylko część sukcesu. Naturalny suplement na porost włosów, jakim jest ekstrakt z pokrzywy oraz wzmacniający i dający piękne, lśniące włosy ekstrakt ze skrzypu polnego, są równie ważne. Nasze babcie stosowały je, aby osiągnąć zdrowy, urzekający połysk.

Pokrzywa jest bogata w dobre witaminy na włosy A, C, E, K i B2, a także składniki mineralne, takie jak krzem, miedź, mangan, siarkę, żelazo, fosfor i jeszcze kilka ważnych mikroelementów, które stymulują wzrost i wzmocnienie³. Z kolei skrzyp polny zawiera korzystne dla włosów flawonoidy, kwasy organiczne oraz krzem.

Po jakie suplementy na włosy zatem sięgać?

Tabletki na włosy lub wygodne suplementy na włosy w saszetkach najlepiej, żeby zawierały jednocześnie wszystkie składniki, które wymieniliśmy wyżej. Są to, przypomnijmy:

  • dobre witaminy na włosy, takie jak biotyna,

  • ekstrakt ze skrzypu polnego,

  • ekstrakt z pokrzywy.

Znajdziesz je wszystkie w suplementach Pure4me. Taki zestaw zapewnia kompleksową dawkę składników i mikroelementów. Twoje włosy zostaną rzeczywiście wzmocnione od środka, pobudzona zostanie produkcja keratyny i metabolizm cebulek włosowych, a więc i porost włosów. Jeśli chcesz mieć gęste, lśniące, mocne i pięknie wyglądające włosy, to właśnie kompilacja wyciągów ze skrzypu i pokrzywy, wzbogacona o biotynę, jest najlepszą ścieżką na otrzymanie rezultatów. A co więcej, takie suplementy na włosy pozytywnie działają też na Twoją skórę i paznokcie.
 


1 https://www.liebertpub.com/doi/10.1089/1076280041580431 

2 https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-3-030-59920-1_5 

3 http://www.czytelniamedyczna.pl/3816,wlasciwosci-lecznicze-pokrzywy-zwyczajnej-urtica-dioica-la.html

4 https://www.healthline.com/health/horsetail-for-hair#takeaway 

5 https://zdrovit.pl/lysienie-jak-spowolnic-wypadanie-wlosow-u-mezczyzn 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.