Doradca kredytowy – w czym może Ci pomóc i dlaczego to się opłaca?

Krzysztof Jagielski
02.08.2021

Z badania przeprowadzonego przez KRD wynika, że już 54 proc. Polaków spłaca jakiś kredyt lub pożyczkę. To ponad 15 milionów z nas! Zdecydowanie najchętniej zaciągamy kredyty gotówkowe (czyli na dowolny cel), natomiast co dziesiąty kredytobiorca zadłuża się w celu zakupu nieruchomości. I właśnie na tej ostatniej kwestii skupimy się w tym artykule. Kredyt hipoteczny to „towarzysz” na wiele lat, dlatego trzeba go wybrać mądrze i od samego początku skrupulatnie dbać o swój interes. Nie ma na to lepszego sposobu niż podjęcie współpracy z doradcą kredytowym. Dlaczego? Poznaj najważniejsze argumenty.

Doradca kredytowy jest niezależny

Od razu warto podkreślić, że trzeba rozróżnić doradcę kredytowego zatrudnionego w konkretnym banku od eksperta kredytowego, który obsługuje klientów w ramach własnej działalności gospodarczej. Zdecydowanie korzystniejszą opcją jest współpraca z tym drugim.

Ekspert kredytowy przede wszystkim jest niezależny, co w praktyce oznacza, że nie jest związany biznesowo z żadnym bankiem. Dzięki temu może zachować obiektywizm i wskazać klientowi taką ofertę kredytową, która rzeczywiście jest dla niego najlepsza.

Doradca pracuje dla Ciebie

Doradca po poznaniu oczekiwań i możliwości finansowych klienta od razu przystępuje do – pisząc kolokwialnie – wertowania rynkowych ofert i porównywania ich ze sobą. Następnie wybiera te, które z jednej strony są najtańsze, a z drugiej najszybsze do uzyskania (zwłaszcza, jeśli klientowi bardzo się spieszy).

Znalezienie świetnej oferty jest w interesie doradcy kredytowego. Jeśli klient nie zdecyduje się na przedstawioną przez niego propozycję, to doradca nie otrzyma wynagrodzenia, dlatego ma silną motywację, aby się postarać.

Warto także zaznaczyć, że ekspert kredytowy jest na bieżąco z ofertami poszczególnych banków, aktualnymi przepisami, analizami ekonomicznymi oraz sytuacją na rynku nieruchomości. Dzięki temu jego klienci nie muszą się tym zajmować – a przecież z reguły mają już wystarczająco dużo na głowie.

Skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego gwarantuje bardzo wysoki komfort oraz oszczędność czasu. Ekspert przeprowadzi swoich klientów przez cały proces, od momentu złożenia wniosku aż po podpisanie umowy kredytowej.

Ochrona przed bankowymi kruczkami i wysokimi kosztami

Trzeba sobie to jasno powiedzieć: żaden bank nie udzieli kredytu hipotecznego za darmo. Jednak można zrobić wiele, aby koszty obsługi zadłużenia od samego początku były jak najniższe. I w tym właśnie specjalizuje się doradca kredytowy.

Czy wiesz, że zaciągając kredyt hipoteczny w wysokości 300.000 złotych na 30 lat różnice w całkowitym koszcie mogą wynieść nawet 70.000 złotych?! Składają się na to różnego rodzaju prowizje bankowe, ale przede wszystkim marża, czyli ta część oprocentowania kredytu, na której bank zarabia. To najlepiej obrazuje, że skorzystanie z usługi doradcy kredytowego może być bardzo opłacalne – samodzielne znalezienie najkorzystniejszej oferty, szczególnie dla osób niemających doświadczenia, będzie trudne, czasochłonne i bez gwarancji sukcesu.

Wiesz już, że mądrze jest zaciągnąć kredyt hipoteczccny z niezależnym doradcą. Pamiętaj, aby wybrać odpowiedniego eksperta, który cieszy się świetną opinią i już podczas pierwszej rozmowy zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.