Dzianiny najlepszej jakości - jakiego producenta wybrać?

Antoni Kwapisz
24.08.2020

Wybór odpowiedniej dzianiny jest kluczową kwestią przy szyciu ubrań i nie tylko. To właśnie od niej zależy jakość oraz trwałość końcowego produktu. Zanim więc zaczniemy swą przygodę z szyciem, sprawdźmy, jak wybrać najlepsze dzianiny. 

Materiał ma wpływ na wiele czynników związanych z szyciem. Przede wszystkim oczywiście na jego komfort. W ostatnich latach samodzielne tworzenie wyrobów tekstylnych cieszy się coraz większą popularnością. To wspaniałe hobby, które umożliwia nam nie tylko rozwijanie swych umiejętności motorycznych oraz kreatywności, ale i sprawia, że możemy uzupełnić naszą szafę w okazy, jakich nie znajdziemy w żadnym sklepie. Co więcej, szycie, zarówno zawodowe, jak i hobbystyczne, jest czynnością wymagającą skupienia, a jednocześnie odprężającą. Nic tak jednak nie wyprowadza z równowagi, jak nieudany projekt. Przyczyną porażki jest często niskiej jakości materiał, który jest do niczego już po kilku praniach. Jak więc wybrać dzianinę, która umożliwi nam stworzenie czegoś, co spełni wszelkie nasze oczekiwania? 

Ustalamy potrzeby — jakie dzianiny wybrać? 

Każdy, kto decyduje się na samodzielne szycie, powinien wiedzieć, że na rynku dostępne są różne rodzaje dzianin. Sama dzianina to natomiast materiał, który powstaje przeważnie z jednego rodzaju nitki. Wyróżnia się swą rozciągliwością i przewiewnością. Decydując się na jej zakup, powinniśmy przede wszystkim kierować się tym, co chcemy uzyskać i do realizacji jakiego projektu jej użyjemy. Inna dzianina sprawdzi się bowiem do wyrobu na przykład swetra, a inna do legginsów. W tym pierwszym przypadku nasz wybór powinien paść na tak zwaną dzianinę swetrową. W drugim natomiast sprawdzi się bardzo elastyczna single jersey. 

Dzianiny od najlepszego producenta — na co zwrócić uwagę? 

Wiemy już, że dzianina dzianinie nie równa. To samo dotyczy jednak nie tylko jej rodzaju, ale i jakości. Obecnie w branży tekstylnej działa niezliczona ilość producentów oferujących sprzedaż materiałów. Tylko nieliczni jednak zapewnią nam dostęp do wysokiej klasy produktów. Na rynku jest bowiem niestety duże zapotrzebowanie na bardzo tanie i jednocześnie wyjątkowo słabe jakościowo dzianiny. Na co więc zwrócić uwagę, by mieć pewność, że producent dzianin dostarczy nam materiały spełniające nasze oczekiwania? Przede wszystkim, bardzo istotna jest szczegółowa charakterystyka dzianin, uzyskana na podstawie dokładnych badań. Dzięki niej poznamy wszystkie ważne parametry materiału. Oczywiście warto polegać również na pozytywnych opiniach innych klientów. Często jest to bowiem najlepsza rekomendacja. 

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.