Dziecko aktywne sportowo – w jakich sytuacjach przyda się ubezpieczenie?

Antoni Kwapisz
25.05.2020

Aktywność fizyczna to kluczowy element prawidłowego rozwoju dziecka. Już od najmłodszych lat maluch może uczestniczyć w zajęciach sportowych i czerpać z tego ogromną frajdę. Sprawdź, jak kompleksowo zadbać o jego bezpieczeństwo.

Zapisanie dziecka na zajęcia sportowe to strzał w dziesiątkę. W ten sposób maluch od samego początku rozwija mięśnie, buduje kondycję fizyczną, a także trenuje cenne umiejętności interpersonalne. W ofercie dla najmłodszych bez problemu znajdziesz takie dyscypliny, jak: piłka nożna, gimnastyka artystyczna, jazda konna, pływanie, jazda rowerem. Instruktorzy i trenerzy zachowują wszystkie zasady bezpieczeństwa, jednak dzieci wpadają na różne szalone pomysły. Dlatego warto, abyś miał pod ręką plan awaryjny.

Aktywne dziecko – kiedy przydaje się ubezpieczenie?

Aktywne sportowo dziecko to radość dla rodziców. Jednak każda dyscyplina niesie ze sobą ryzyko urazu. Nie jesteś w stanie uchronić dziecka przed nieszczęśliwym wypadkiem, ale możesz zminimalizować jego skutki. Pomocne będą ubezpieczenia online – wśród dostępnych ofert z pewnością znajdziesz polisę, która spełni Twoje oczekiwania. Co ważne, wszystkie formalności załatwisz szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu.

Ubezpieczenie zapewni Wam wsparcie finansowe, gdy dziecko:

  • złamie nogę podczas treningu piłki nożnej,
  • skręci kostkę podczas lekcji gimnastyki artystycznej,
  • zwichnie rękę podczas nauki jazdy konnej,
  • przypadkiem oparzy się podczas zajęć survivalowych na koloniach,
  • dozna urazu głowy podczas pływania,
  • zrani się w czasie treningu ogólnorozwojowego i rana będzie wymagała szycia.

Polisy – takie jak dostępne choćby w Nationale-Nederlanden – umożliwiają rozszerzenie ubezpieczenia o dodatkowe opcje, takie jak opieka po wypadku (domowe wizyty lekarza, transport medyczny, organizacja korepetycji, dostarczanie leków) lub opieka medyczna (kompleksowa pomoc w powrocie do zdrowia, tj. wizyty u specjalistów, diagnostyka, zabiegi rehabilitacyjne).

Ubezpieczenie dziecka bez wychodzenia z domu

Zakup polisy dla dziecka nie jest skomplikowany, a wszystkie formalności załatwisz bez konieczności wychodzenia z domu. Rozszerzenie ubezpieczenia na życie o dodatkowy pakiet, jakim jest ubezpieczenie dziecka, zajmie Ci dosłownie kilka minut. Jeśli masz pytania lub chcesz doprecyzować warunki oferty, możesz skorzystać z pomocy konsultantów dostępnych online.

Zgłoszenie nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło np. podczas zajęć sportowych, także odbywa się 100% online – wypełniasz internetowy formularz, opisujesz zdarzenie, dodajesz załączniki, wybierasz formę wypłaty świadczenia i czekasz na decyzję.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.