Finanse i rachunkowość – dlaczego warto studiować ten kierunek?

Maciej Piwowski
14.11.2022

Wśród popularnych kierunków studiów jedną z mocnych pozycji na liście zajmują finanse i rachunkowość. Wiele osób nadal zastanawia się nad tymi studiami. Warto więc wyjaśnić, na jaką pracę absolwent ma szansę i jakie korzyści wynikają z wyboru tej właśnie ścieżki kształcenia.

Finanse i rachunkowość – czym zajmuje się osoba po tym kierunku?

Osoba, która studiowała finanse i rachunkowość, zwykle podejmuje bardzo trudną i odpowiedzialną pracę. Musi wykazać się umiejętnościami dbania o szczegóły, uważać na liczby, a także mieć zdolność adaptacji i zdolności organizacyjne. Zawód ten wiąże się z koniecznością nieustającego uczenia się i podnoszenia swoich kwalifikacji, znajomości przepisów i zmian, jakie z biegiem czasu będą się pojawiały.

Osoby, które ukończyły ten kierunek, przeważnie pracują w biurach rachunkowych, w dużych firmach, które zatrudniają własnych księgowych. Nie brakuje dla nich pracy w dużych instytucjach. Mogą też prowadzić własną działalność gospodarczą. Po kierunku tym absolwenci mają również szansę na pracę w banku albo mogą wybrać karierę jako makler giełdowy. Możliwości są naprawdę szerokie, wszakże finanse to bardzo pojemna dziedzina. By jednak iść na te studia, trzeba czuć do tego kierunku powołanie. Najlepiej w tym zawodzie radzą sobie osoby, które bardzo lubią matematykę i powiązane przedmioty, a także z łatwością przychodzi im nauka polegająca na rzetelnych analizach oraz praca na liczbach.

Finanse i rachunkowość – korzyści

Niewątpliwie finanse i rachunkowość to kierunek przynoszący wiele korzyści. Przede wszystkim uzyskanie dyplomu z finansów i rachunkowości jest bardzo cenne. Na tym kierunku można opanować umiejętności, które przygotują kandydata do rzeczywistych obowiązków zawodowych. Drugim plusem jest możliwość pracy dla szerokiego grona pracodawców. Poza tym studia na tym kierunku dają szansę przygotowania się do zdobycia profesjonalnych certyfikatów związanych właśnie stricte z finansami.

Finanse i rachunkowość to kierunek dla umysłów ścisłych, które potrafią skoncentrować się na liczbach i przede wszystkim je rozumieją. Wiele można nauczyć się na studiach, ale jest to raczej czas dla osób, które już wiedzą, jak go wykorzystać, by zyskać jak najwięcej i najlepiej przygotować się do pracy w zawodzie. Studia finanse i rachunkowość to świetny wybór dla osób interesujących się tymi obszarami. Można tu zdobyć wiedzę z zakresu rachunkowości, ekonomii oraz finansów. Dzięki temu przygotujesz się do pracy w wielu różnych sektorach gospodarki.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie