Funkcjonalne wyposażenie gabinetu lekarskiego, zapewniające komfort pracy lekarza

Antoni Kwapisz
16.11.2020

Gabinet lekarski to nie tylko miejsce pracy lekarza, ale przede wszystkim pomieszczenie, w którym przyjmuje on swoich pacjentów. Sprzęty, w jakie jest wyposażony, znacznie usprawniają przebieg wizyt oraz podnoszą ich komfort. Dlatego urządzając jego wnętrze warto umieścić w nim niezbędne akcesoria ułatwiające pracę medyka, a pacjentom zapewniające optymalną wygodę.

Co koniecznie powinno znaleźć się w profesjonalnie urządzonym gabinecie lekarskim

Jednym z najważniejszych akcesoriów, w jakie powinien zostać wyposażony gabinet lekarza, jest parawan. Jego podstawowym zadaniem jest zapewnienie intymności pacjentowi, który dzięki niemu, może komfortowo przygotować się do czekającego go badania lekarskiego. Pełni on funkcje praktycznej zasłony, tworzącej w gabinecie lekarza przestrzeń umożliwiającą swobodne rozebranie się chorego. Parawan powinien być odpowiednio duży, tak aby zagwarantować pacjentowi maksymalną prywatność, a przede wszystkim komfort poruszania się za nim. Sprzęt ten musi być wykonany z łatwych w pielęgnacji i czyszczeniu materiałów oraz wyposażony w praktyczne akcesoria, które ułatwiają szybkie jego rozstawienie, przestawianie czy też złożenie. 

Stół rehabilitacyjny - niezbędne akcesorium w gabinecie medyka

Kozetka lekarska to sprzęt, którego nie powinno zabraknąć w profesjonalnie urządzonym gabinecie lekarskim. Ułatwia przeprowadzenie badania pacjenta w pozycji leżącej, umożliwia również wykonanie prostych zabiegów medycznych. Jest to akcesorium niezbędne w każdej placówce medycznej, bez względu na jej specjalizację. Może być wykorzystywana jako leżanka, ale także jako stół rehabilitacyjny. Kozetka ma solidną, metalową konstrukcję, oraz miękkie leże, pokryte trwałym i estetycznym materiałem obiciowym łatwym w czyszczeniu. Zwykle ma regulowaną część wezgłowia, co znacznie poprawia komfort jej użytkowania. Jest standardowym sprzętem, jaki powinien znaleźć się w każdym gabinecie lekarskim.

Fotel zabiegowy, taborety i krzesła

W funkcjonalnie wyposażonym gabinecie lekarskim koniecznie muszą znaleźć się odpowiednie siedziska, ułatwiające sprawne przeprowadzenie badań u pacjentów i zapewniające im maksymalny komfort oraz wygodę podczas ich trwania. Może to być praktyczny fotel zabiegowy składający się z dwóch części, z możliwością regulacji wysokości siedziska oraz kąta pochylenia oparcia, umożliwiający dopasowanie parametrów mebla do potrzeb konkretnego pacjenta. Jeśli w gabinecie lekarskim ma znaleźć się taboret czy krzesło, to jego konstrukcja powinna być solidna, a siedzisko miękkie i wygodne, co zapewni medykowi jak również jego pacjentom optymalne bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Należy pamiętać, że wyposażając gabinet lekarski warto sięgać po profesjonalne meble i sprzęty (https://innow.pl/meble-medyczne/uniwersalne-meble-do-gabinetow-lekarskich/), idealnie wpasowujące się w potrzeby placówek medycznych. Dzięki nim diagnostyka i opieka nad pacjentem będzie znacznie łatwiejsza, a praca lekarza sprawniejsza. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.