Gdzie ubezpieczyć mieszkanie

Magdalena Siwko
07.11.2019

Szeroki zakres ochrony i wyjątkowo atrakcyjna cena – na to liczy każda osoba planująca ubezpieczyć swoje mieszkanie. Stanąłeś właśnie przed taką decyzją i nie wiesz, jak się do tego wszystkiego zabrać? Chcesz czuć się bezpiecznie, ale trafiasz na bardzo drogie polisy, które są według Ciebie za drogie? Spróbuj w takim razie ubezpieczyć swoją nieruchomość online – sprawdź już teraz, dlaczego warto to zrobić. Artykuł powstał we współpracy  multiagencją Ubezpieczamy24.com.

Prześwietlając rynek znajdziesz najtańsze oferty

Jak wygląda recepta na tanie i dobre ubezpieczenie? Jest nią oczywiście zestawienie ze sobą możliwie największej liczby ofert. Łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić? To prawda – w klasycznym podejściu wymagałoby to wykonania dziesiątek telefonów, liczenia i zbierania informacji.

Z pomocą przychodzi jednak internet. W sieci możesz zrobić to wszystko bez wychodzenia z domu, bez nerwów i przede wszystkim wyjątkowo szybko. Wystarczy skorzystać z pomocy doświadczonej multiagencji.

To wyjątkowo proste. Wszystko, co trzeba zrobić, to wypełnić specjalny formularz. Wprowadzone w nim informacje umożliwiają pracownikowi dopasowanie polisy do konkretnych potrzeb. Firma robi to wszystko za Ciebie. Dzięki współpracy z wszystkimi największymi ubezpieczycielami, możemy znaleźć nie tylko najtańszą ofertę na rynku, ale przede wszystkim najpewniejszą i zakresem dobraną do danej sytuacji.

Sprawdź opinie o firmie ubezpieczeniowej

Jeśli na własną rękę ubezpieczasz nieruchomość przez internet, koniecznie sprawdź opinie o ubezpieczycielu. Zweryfikuj komentarze innych klientów i dowiedz się, jak długo firma działa na rynku. Ubezpieczenia majątkowe są niezwykle ważne. Jeśli dojdzie do nieszczęścia, chcesz mieć przecież pewność, że uzyskasz odszkodowanie szybko i przede wszystkim o satysfakcjonującej wartości.

Oczywiście nie musisz tego robić sam. Nasza multiagencja współpracuje tylko ze sprawdzonymi ubezpieczycielami. Dodatkowo weryfikujemy każdą umowę, a więc nie musisz obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Dokładnie prześledź ofertę

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie ubezpieczyć mieszkanie, musisz przede wszystkim upewnić się, że oferowany zakres ochrony przez konkretną firmę jest szeroki. Tania polisa nie zawsze oznacza tę najgorszą, a droga z kolei tę najlepszą. Ubezpieczyciele indywidualnie ustalają regulaminy, zakres wyłączeń, własnej odpowiedzialności oraz sumy ubezpieczeniowe.

Jeśli więc chcesz naprawdę solidnie ubezpieczyć nieruchomość, musisz zagłębić się w regulaminy oraz umowy. Nigdy nie podpisuj dokumentów przed dokładnym zapoznaniem się z nimi! Musisz pamiętać, że w niektórych przypadkach, aby skorzystać z ochrony, będziesz musiał spełnić odpowiednie warunki. Na przykład odszkodowanie po włamaniu dostaniesz tylko wtedy, gdy miałeś w domu drzwi antywłamaniowe w odpowiedniej klasie.

To kolejny powód, dla którego powinieneś skorzystać z pomocy naszej multiagencji. Nie będziesz musiał zawracać sobie tym głowy. Nasz agent wszystkim się zajmie, omówi zakres polisy i przede wszystkim dopasuje ją do konkretnej sytuacji.

Odpowiednio skonfiguruj polisę

Mieszkasz w regionie niezagrożonym powodziami? Ubezpieczenie przed tym żywiołem nie będzie Ci w takim razie potrzebne, prawda? Z drugiej strony być może chcesz skutecznie zabezpieczyć się na wypadek pożaru?

To przykłady dodatkowych pakietów oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe, dzięki którym możesz skonfigurować polisę pod własne potrzeby. Pamiętaj, że czasem w standardowych ofertach są pakiety, które mogą być Ci niepotrzebne i po prostu nie ma sensu za nie płacić. Również suma ubezpieczeniowa może być za wysoka. Jeśli przekracza wartość Twojej nieruchomość i tak nigdy nie dostaniesz całej kwoty.

Nie ryzykuj więc nieprawidłowym dopasowaniem polisy i przepłacaniem za ochronę, której nie potrzebujesz. Znajdź idealną ofertę dosłownie w kilka chwil, bez wysiłku i tracenia czasu, a do tego z gwarancją najniższej ceny. Sprawdź teraz ofertę na ubezpieczenie mieszkania.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.