Gotowe spółki ze stażem

Mateusz Nowak
30.05.2022

Gotowa spółka ze stażem to najlepszy wybór w przypadku chęci kupna spółki. Ma w sobie zalety standardowego kupna spółki, czyli oszczędność czasu i konieczności załatwienia całej masy formalności w urzędach (co wiąże się z pewną konieczną wiedzą o założeniu spółki), ale także gwarantuje znacznie więcej.

Zalety kupna gotowej spółki ze stażem

Przede wszystkim staż spółki jest potrzebny w przypadku chęci zaciągnięcia kredytu. O ile w przypadku założenia nowej spółki trzeba poczekać, choć kilka miesięcy, to kupno spółki działającej na rynku, chociaż pół roku może pozwolić na swobodne zaciągnięcie kredytu czy wzięcia samochodu w leasing. To, że firma ma staż, nie zabiera wcale możliwości starania się o dotację z Unii Europejskiej. Większość spółek można kupić przed upływem 12 miesięcy działania, a dopóki nie upłynie cały rok, można starać się o dotacje i dofinansowania z UE.

Tak więc oprócz faktu, że w przypadku braku wiedzy jak prawidłowo założyć spółkę, ktoś załatwi to za nas i dodatkowo zyskamy mnóstwo czasu (zazwyczaj trwa to około 2 miesięcy, o ile nie popełnimy żadnego błędu i wszystko zostanie prawidłowo zgłoszone w urzędach) to uzyskujemy spółkę działająca, gotową i w dodatku ze zdolnością kredytową do wzięcia sprzętu w leasing czy przyznania kredytu dla spółki. Zdolność kredytowa to jedno, ale staż spółki to również inne spojrzenie potencjalnych kontrahentów, którzy inaczej podejdą do biznesu ze spółką założoną tydzień temu, a inaczej działającą już kilka miesięcy czy dłużej.

Na co zwrócić uwagę kupując gotową spółkę?

Gotowa spółka, pomimo tego, że może mieć staż, powinna mieć czystą historię. Brak zobowiązań, kredytów czy wierzycieli do spłacenia to kluczowa sprawa. Ważne jest również to, by nie posiadała ona żadnych wad prawnych, ponieważ po kupnie, to właściciel spółki może za to odpowiadać. Dlatego warto korzystać tylko ze sprawdzonych firm sprzedających spółki, które mają w tym ogromne doświadczenie i zaufanie klientów.

Kupno spółki to czynność, na której nie wolno oszczędzać, bo może się to zemścić w postaci ogromnych problemów finansowych i prawnych. Najlepsze firmy handlujące spółkami dają często notarialną gwarancję braku zadłużenia, czystej historii i odpowiedniego działania spółki bez żadnych wad prawnych. Jest to dokument, który jak najbardziej liczy się w przypadku próby ukrycia pewnych wad spółki. Specjaliści w swojej dziedzinie również mogą pomóc w zakupie gotowej spółki ze stażem i odpowiedzieć na pewne pytania, jeśli nie posiadasz zbyt dużego doświadczenia prowadzenia spółek.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.