Handmade - jak zarobić na rękodziele?

Andrzej Winnicki
05.02.2022

Bez względu na to, czy obecnie staramy się poświęcać wychowywaniu dzieci, czy też uczymy się albo pracujemy zdalnie, to w każdej z wymienionych sytuacji większość czasu spędzamy w swoim domu. Ma to swoje wady i zalety. Bezwzględnie zaletę stanowi kwestia oszczędności czasu na poczet dojazdów do szkoły czy biura. A dzięki temu, zyskujemy możliwość dodatkowego zarobku. Poniżej przedstawimy kilka inspiracji na produkty handmade, dzięki którym można coś zarobić.

Tak naprawdę, rękodzieło daje nam spore zarobkowe możliwości. Nie za każdym razem, niezbędne nam będą spore nakłady finansowe, aby móc zacząć sprzedawać ręcznie robione zabawki czy też biżuterię. Tego typu produkty, może oferować praktycznie każda osoba, która tylko posiada pomysł, zdolności manualne oraz czas. Sprzedawanie rękodzieła w sieci, także jest łatwe za sprawą dostępności do różnych platform. Jak zatem zarobić na własnych produktach? Czym konkretnie się zająć?

Poniżej znajduje się kilka propozycji na dodatkowy zarobek dla tych osób, które posiadają manualne zdolności. Miejmy na uwadze, iż tak naprawdę tych pomysłów może być nieskończona ilość. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i niszy na rynku, którą uda się nam znaleźć. 

Ręczne robótki na szydełku i na drutach 

Rękawiczki, narzutki, szaliki, czapki, takie jak te na stronie  https://malafabryczka.pl/ - a to wszystko zrobione ręcznie na drutach. Albo przepiękne serwetki przygotowane na szydełku. Niewielkie elementy, ale jednak potrafią cieszyć oczy. Na szydełku i drutach, wytwarzane są także wielorazowe torby zakupowe, co widać na przykładzie oferty Małafabryczka.

Krawiectwo i szycie 

Niektórym osobom szycie, kojarzy się przede wszystkim z masowym produkowaniem maseczek. Pomijając ten aspekt, sporo osób wraca z sentymentem do ręcznego szycia i decyduje się na odgrzebanie swoich zapomnianych już maszyn do szycia. Wszystkie ubrania na jedno kopyto, w takim samym stylu, trudności w dostępie do rozmiarów, złej jakości surowce, z uwagi na co garderoba po kilkukrotnym praniu, nadaje się tylko na śmietnik. Dlatego lokalne i domowe krawiectwo, powraca zdecydowanie do łask. Na popularności, zyskują również ręcznie szyte maskotki. 

Ponadto, niektóre osoby potrafią nawet zarabiać na uczeniu innych osób, jak właściwie Szyc. I to również, można bardzo dobrze sprzedać i dzięki temu umożliwić sobie dodatkowy zarobek, poza zwykłym etatem. 

Malowane i wyszywane obrazy 

Jeżeli mamy smykałkę do malowania czy rysowania różnorodnych widoków, zwierząt, ludzi, scen, kształtów i martwej natury - to metodą na zarabianie, może się dla nas stać sprzedawanie własnych obrazów. Tworzenie farbami, pastelami, węglem - do wyboru mamy różne opcje. Dużą popularność, mają także krajobrazy ręcznie wyszywane. 

Wiele osób, to właśnie w malowaniu znajduje metodę na podreperowanie budżetu domowego, tym bardziej teraz, kiedy panuje wszechobecny kryzys. Na co dzień, można zajmować się praca na etacie, a w wolnych chwilach robić to, co się lubi. 

Biżuteria

Pierścionki, spinki do włosów, bransoletki, naszyjniki czy kolczyki. Wykonane z pozornych odpadów, ze szkła, z metalu, czy też z drewna. Biżuteria, jak ta dostępna na stronie sklepu Małafabryczka, jest niezwykle chodliwym rodzajem rękodzieła. W takiej dziedzinie, mamy szansę wykazać się dużą dozą kreatywności. Możemy wówczas wyrobić sobie znaną na rynku markę, dzięki czemu okupimy oryginalną niszę. 

Świetnym przykładem ręcznie robionej biżuterii, jest tak zwane ozdoby elfickie, mające bardzo misterne, fantazyjne zdobienia. Przy okazji produkowania każdego spośród zamówionych egzemplarzy, można wykorzystać również określone typy kamieni szlachetnych, opisując przy tym ich magiczne właściwości. 

Oryginalna biżuteria, dostępna choćby na stronie Małafabryczka, może zachwycać nie tylko niespotykaną formą, ale i właśnie owymi magicznymi właściwościami. Takie pomysły, często okazują się być swego rodzaju strzałem w dziesiątkę, a takie ozdoby mają grona wiernych fanów. 

Ekologiczne zabawki dla najmłodszych

Zabawki wykonane z plastiku, to zmora dla środowiska naturalnego. Dzieci, bardzo szybko nudzą się zabawkami, tym bardziej jeśli dostają ich sporo przy każdej okazji. Tego typu zabawki, zagracają domy, a później są wyrzucane w ogromnych ilościach do śmietników. 

Ponadto, wiele z nich pozostaje niebezpieczna dla zdrowia naszych pociech, które zwyczajnie lubią wkładać do buzi różnorodne rzeczy. Niedobrze, jeżeli tego typu zabawka, będzie pochodzić z nieznanego źródła i zawierać w związku z tym toksyczne substancje. 

Alternatywę dla plastikowych zabawek, stanowić będą ich odpowiedniki ekologiczne: klocki zrobione z drewna, ręcznie szyte oraz wypychane maskotki, czy też szmaciane lalki. 

Coraz większa ilość rodziców, bierze pod uwagę właśnie tego typu zakup. Warto, zatem wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i zająć się wytwarzaniem i sprzedażą takich zabawek. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie