Idzie wiosna - zamień samochód na hulajnogę elektryczną!

Marek Szydełko
15.02.2021

Wraz z końcem zimy coraz więcej osób zastanawia się nad tym, aby zrezygnować z dojazdów do pracy samochodem lub transportem publicznym, wybierając bardziej ekologiczne i niezależne rozwiązania.

Co wybrać - rower czy hulajnoga elektryczna?

Wbrew pozorom wybór jest dość szeroki. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod jest oczywiście rower. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet, szczególnie w kontekście zdrowotnym, ale nie jest pozbawione wad. Podróż rowerem to wysiłek, podczas którego organizm intensywniej się poci. Wiele osób, które nie mają w pracy możliwości odświeżenia się z automatu zrezygnuje z podróży rowerem.

Ciekawą alternatywą mogą być coraz powszechniejsze na rynku hulajnogi elektryczne. Jest to o tyle fajne rozwiązanie, że różnorodność dostępnych produktów jest bardzo duża, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno pod względem oczekiwań technicznych, jak również pułapu cenowego. Warto przeglądnąć stronę https://www.morele.net/kategoria/hulajnogi-elektryczne-1596/, gdzie możliwe jest szybkie i proste porównanie wybranych produktów.

Na co zwrócić uwagę szukając hulajnogi elektrycznej?

Szukając hulajnogi elektrycznej koniecznie należy zapoznać się z jej możliwościami, aby dopasować sprzęt do swoich potrzeb. Jedną z najważniejszych kwestii jest maksymalny zasięg, który podawany jest przez producentów w km. I tu bywa różnie, od 10, nawet do 45 km. Oczywiście, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych użytkowników skonstruowane zostały także warianty dla dzieci, których maksymalny zasięg to zaledwie 2 km.

Równie ważnym czynnikiem jest maksymalna prędkość. Ten parametr powinien być szczególnie ważny dla tych, którzy chcą do pracy dotrzeć w możliwie najkrótszym czasie. Osiągi hulajnogi oczywiście nie mogą równać się z prędkością samochodu, jednak wybrane modele pozwalają osiągnąć nawet 25-30 km/h, co jest prędkością naprawdę przyzwoitą, jak na tak niewielkie gabaryty sprzętu.

W kolejnym kroku warto przyglądnąć się mocy silnika, jaki został zamontowany w wybranym modelu. Dlaczego? Parametr ten to wbrew pozorom jest bardzo ważnym czynnikiem, który należy brać pod uwagę podczas zakupu. Hulajnoga elektryczna z silnikiem o niewielkiej mocy niekoniecznie dobrze poradzi sobie, gdy użytkownik będzie osobą dorosłą, o słusznej budowie. Tu, w razie wątpliwości, warto zasięgnąć porady eksperta, który zna możliwości poszczególnych modeli i w sposób fachowy pomoże wybrać właściwy.

Hulajnoga elektryczna - świetne wsparcie dla ekologii!

Zamiana samochodu na hulajnogę elektryczną to doskonałe rozwiązanie również ze względów ekologicznych. Dlaczego? Ponieważ hulajnogi zasilane są prądem. Nie emitują zatem szkodliwych spalin.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.