Inwestycja w myjnie samoobsługową - czy to się opłaca?

Jerzy Biernacki
29.04.2021

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas może pozwolić sobie na zakup swojego samochodu, co stanowi ogromne źródło komfortu i wygody, a także jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Stale rosnąca liczba samochodów w połączeniu z dbałością o ich estetykę i nienaganny wygląd sprawia, że klienci coraz częściej i chętniej korzystają z usług myjni samoobsługowej.

Zakaz dotyczący mycia pojazdów w miejscach nieprzystosowanych (np. na domowym podjedzie) sprawia, że wiele osób szuka profesjonalnych rozwiązań zapewniających im czystą karoserię. Dzięki temu popyt na usługi myjni bezdotykowych stale rośnie. 

Czy myjnia bezdotykowa to dobry biznes?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: Czy warto zainwestować w myjnię bezdotykową? Myjnie bezdotykowe - samoobsługowe są inwestycją z wysoką marżą, a ich stale rosnąca liczba na mapie Polski pokazuje, że cieszą się one ogromną popularnością wśród inwestorów jak i użytkowników. Nic w tym dziwnego, w końcu korzystanie z nich jest proste, skuteczne i szybkie, a przy tym wciąż w przystępnej cenie. 

Myjnie samoobsługowe to również biznes niewymagający poświęcania dużej ilości czasu i uwagi. Nie musisz stale pilnować interesu, wystarczy godzina dziennie w celu skontrolowania prawidłowości działania, zabrania gotówki oraz uzupełnienia środków chemicznych. Co istotne, myjnia samoobsługowa nie wymaga również zatrudniania pracowników, dzięki temu wszelkie zawirowania na rynku pracy nie są problemem.

Ile można zarobić na myjni bezdotykowej?

Wiele osób zastanawia się, jaka jest rentowność myjni bezdotykowej. Wśród specjalistów padają głosy, że sam zwrot kosztów następuje nawet w ciągu kilkunastu miesięcy. Dlatego jej opłacalność nie podlega dyskusji. Stopień zarobków jest zależny od wielu zmiennych. Ważna jest tu korzystna lokalizacja, która odpowiada za zainteresowanie i ruch oraz odpowiednia liczba stanowisk mycia. Co więcej, ważna jest także klasa wybranych urządzeń – myjnie sprawdzonych producentów gwarantują lepszą jakość mycia i niższą awaryjność. Warto pamiętać, że kierowcy chętnie korzystają z usług myjni, ze względu na niskie koszty jednorazowego mycia, a więc nie należy windować cen zbyt wysoko. W zależności od wspomnianych zmiennych, przychody z myjni samoobsługowej mogą wahać się w granicach od kilkunastu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. 

Myjnie bezdotykowe Corrimex

Budując myjnie, warto zaufać fachowcom, którzy posiadając duże doświadczenie i specjalizują się w realizacjach takich inwestycji. Firma Corrimex może zrealizować budowę myjni, począwszy montażu urządzenia i zadaszenia aż po uruchomienie myjni. Corrimex istnieje na rynku od 1991 roku i cieszy się zaufaniem wielu inwestorów. Przed zakupem, eksperci z Corrimex doradzą czy wybrana lokalizacja będzie gwarantować zwrot z inwestycji, a także dobiorą odpowiednią liczbę stanowisk. Firma korzysta z urządzeń wiodącej na europejskim rynku marki Christ, która oferuje swoje wysokiej jakości produkty od lat 60. ubiegłego wieku. Przez ten czas technologia myjni jest ciągle ulepszana i dostosowywana do potrzeb odbiorców. Mali producenci myjni, których powstało wiele na przestrzeni ostatnich 10 lat, nie są w stanie zagwarantować testowanych przez lata rozwiązań firmy Christ. 

Jak zatem widać, inwestycja w myjnie bezdotykową okazuje się być dobrym wyborem zwłaszcza, kiedy postawi się na sprzęt wysokiej klasy i wybierze się odpowiednią lokalizację. Niebagatelne jest również niezawodne wsparcie techniczne i doradztwo ze strony firmy realizującej inwestycję. Te usługi na najwyższym poziomie zapewnić może tylko firma z dużym doświadczeniem, jaką bez wątpienia jest Corrimex, który jest obecny na rynku od ponad 30 lat.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.