Jak poprawić kondycje brwi?

Jerzy Biernacki
10.02.2020

Gęste i wyraziste brwi  tak samo, jak i włosy są oznaką zdrowia, urody i kobiecości. U niektórych osób włoski nad oczami są bardzo rzadkie i krótkie od urodzenia. Ma to wtedy związek z czynnikami genetycznymi, które determinują wygląd brwi. Kiedy jednak u osoby, która zawsze miała piękną oprawę oka, rzęsy zaczynają wypadać i są dużo słabsze, może być to powodem choroby.

Pogorszenie kondycji brwi może mieć wiele przyczyn takich jak niedobory witamin i minerałów, stres, zaburzenia hormonalne, a także jako reakcja na przyjmowane leki. Rzęsy i brwi mają podobną strukturę jak włosy i w taki sam sposób reagują na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Kondycje brwi można poprawić na kilka sposobów.

1. Odpowiednia dieta – to, co jemy, ma ogromny wpływ na to, jak wyglądamy. Dieta bogata w dobrej jakości białko pochodzenia zwierzęcego, tłuszcze nienasycone oraz odpowiednią ilość warzyw i owoców sprawi, że nasza skóra włosy, paznokcie, a także brwi będą w dużo lepszej kondycji.

2. Higiena oczu – wszyscy doskonale wiedzą jak szczotkować zęby, ale nie każdy wie jak zmywać makijaż z oczu. Najpierw musimy wybrać delikatny kosmetyk do demakijaży oczu. Kiedy go mamy nasączamy wacik, przykładamy delikatnie do brwi i trzymamy chwilę. Potem delikatnie przesuwamy wacik w bok z linią włosa. Nie pocieramy rzęs w żadnym kierunku, gdyż to je niszczy. Używamy minimum jednego wacika do jednego oka.

3. Serum do brwi – po usunięciu makijażu możemy nałożyć serum do brwi. Pomoże ono zregenerować strukturę włosków i wesprze ich naturalny wzrost.

4. Suplementy diety – preparaty witaminowe zawierające biotynę, cynk czy inne składniki poprawiające kondycję włosów poprawią również stan brwi.

5. Nie reguluj sama brwi – jeżeli masz już wprawę to ok, ale jeśli masz zamiar pierwszy raz nadać kształt swoim brwiom, dobrze to przemyśl. Ciągle wyrywane włoski słabną, rosną wolniej i wyglądają bardzo niekorzystnie.

Najbardziej popularnym sposobem odżywiania włosów, rzęs i brwi to stosowanie odżywek, serum do brwi i rzęs. Dzięki temu w znaczny sposób możemy poprawić swój wygląd i samopoczucie.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.