Jak uzyskać szybką pożyczkę bez dodatkowych dokumentów?

Andrzej Winnicki
22.05.2024

Konieczność sfinansowania prywatnej wizyty lekarskiej, awaria samochodu, nieprzewidziane wydatki, które nie mogą czekać?

Jeśli potrzebujesz gotówki na przysłowiowe wczoraj, sięgnij po prostą pożyczkę, którą dostaniesz bez dodatkowych dokumentów. Gdzie pożyczyć pieniądze bezpiecznie i jak znaleźć finansowanie szytą na miarę? Podpowiadamy. Nieprzewidziane wydatki zdarzają się z reguły w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli nie jesteś w stanie sfinansować nadprogramowych kosztów z bieżących środków finansowych ani oszczędności, rozważ sięgnięcie po prostą pożyczkę bez dodatkowych dokumentów. Czym jest prosta pożyczka?

Czym jest szybka pożyczka bez dodatkowych dokumentów?

Szybka pożyczka to pożyczka gotówkowa. Ze względu na fakt, że kwoty takich pożyczek wynoszą z reguły nie więcej niż kilka tysięcy złotych, oceniając zdolność kredytową, pożyczkodawca stosuje uproszczone procedury. Dzięki temu wnioskujący nie musi dostarczać dodatkowych dokumentów (np. tych potwierdzających wysokość i źródło dochodu), a jedynym, którego będzie potrzebował, jest dokument tożsamości. W zależności od parametrów konkretnej pożyczki, na jej spłatę będziesz miał z reguły od kilku do kilkudziesięciu miesięcy.

Ogromną zaletą prostej pożyczki bez dodatkowych dokumentów jest możliwość zrealizowania całej procedury (łącznie z zawarciem umowy) online — przy pomocy komputera lub smartfona z dostępem do internetu oraz ekspresowy przelew środków. Pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie nawet w ciągu kilkunastu minut od wydania pozytywnej decyzji kredytowej.

Kto może wziąć prostą pożyczkę gotówkową?

Każda instytucja finansowa stosuje wnioskującym własne wymagania. Jako niepisany standard można jednak uznać, że prostą pożyczkę bez dodatkowych dokumentów
dostanie osoba:

  • pełnoletnia, z pełną zdolnością do czynności prawnych;

  • posiadająca dokument tożsamości;

  • posiadają komputer, smartfon lub tablet z dostępem do internetu;

  • posiadająca wymaganą przez pożyczkodawcę zdolność kredytową, czyli zdolność do spłaty pożyczki wraz z dodatkowymi kosztami w terminach wskazanych w harmonogramie spłat.

Gdzie pożyczyć pieniądze bezpiecznie?

Często zdarza się, że osoby potrzebujące gotówki „na wczoraj” korzystają z usług przypadkowych pożyczkodawców. Takie decyzje mogą okazać się jednak bardzo ryzykowne, także dla portfela. Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze nie tylko szybko i wygodnie, ale również bezpiecznie, szukaj pożyczek bez dodatkowych dokumentów wyłącznie w bankach i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.

Jak znaleźć pożyczkę szytą na miarę?

Nawet jeśli skorzystasz z usług znanej i rozpoznawalnej instytucji finansowej, wybór przypadkowej pożyczki może skutkować podwyższonym kosztami czy utrudnionym procesem obsługi finansowania. Zanim złożysz wniosek, porównaj dostępne na rynku oferty, zwracając uwagę na:

  • dostępne kwoty. W większości instytucji finansowych pożyczysz bez formalności nie więcej niż kilka tysięcy złotych;

  • minimalny i maksymalny okres spłaty. Chcesz, by rata pożyczki była jak najniższa? Rozłóż spłatę na kilkadziesiąt miesięcy. Zależy Ci na tym, by zminimalizować koszy okołopożyczkowe? Jeśli Twój budżet na to pozwoli, najlepszym wyborem będzie rozłożenie spłaty na kilka rat;

  • koszty. Prosta pożyczka nie może być droga. Porównując koszty dostępnych na rynku produktów, nie sugeruj się jednak wyłącznie oprocentowaniem. Zdecydowanie bardziej miarodajny będzie tu wskaźnik RRSO — rzeczywista roczna stopa oprocentowania. RRSO zawiera w sobie bowiem wszystkie koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy. Precyzyjnie ilustruje więc, ile zapłacisz za pożyczkę w skali roku;

  • tempo wydania decyzji i wypłaty środków. Jeśli zależy Ci na tym, aby pieniądze znalazły się na Twoim koncie jak najszybciej, przed złożeniem wniosku sprawdź, w jakim czasie pożyczkodawca wyda decyzję i wypłaci środki.

Prosta pożyczka gotówkowa to dobry sposób na szybkie pozyskanie nawet kilku tysięcy złotych — bez formalności, wizyty w oddziale instytucji finansowej i długiego czekania na decyzję. Przed złożeniem wniosku upewnij się jednak, że zdołasz spłacać raty w terminie. Przemyślane decyzje finansowe to pierwszy i najważniejszy krok do utrzymania płynności finansowej.

Źródła:

https://direct.money.pl/artykuly/porady/kredyt-na-dowod

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie