Jak w prosty sposób zbadać psa w domu

Piotr Kowalczyk
25.03.2020

Cykliczne badanie jakości sierści naszego pieska jest wbrew pozorom niezwykle istotne dla jego zdrowia. Obecnie dostępne są na rynku testy jednokrotnego użytku, pozwalające na bezinwazyjne sprawdzenie sierści naszego czworonożnego pupila.

Badanie sierści psa w domu? To możliwe!

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stały się nieinwazyjne testy sierści pieska możliwe do wykonania w domu. Wystarczy zakupić zestaw EHAA, polegający na pierwiastkowej analizy sierści psa. Składa się on z ankiety do wypełniania przez opiekuna, instrukcję pobrania próbki sierści, kopertę na próbkę oraz zaadresowaną i opłaconą już kopertę zwrotną. Po pobraniu próbki włosia pieska odsyłamy ją do laboratorium, które dokona dokładną analizę pierwiastkową. Po około miesiącu otrzymamy szczegółowe wyniki, obejmujące poziom pierwiastków odżywczych oraz toksycznych w organizmie naszego pieska.

Czego dowiemy się z badana sierści psa w domu?

Badanie EHAA to diagnostyka zdrowia psa w domu, pozwalająca na dokładne sprawdzenie zawartości składników mineralnych w jego organizmie. Laboratorium wykona dla nas również dokładną analizę toksykologiczną, pozwalającą na szybkie wykrycie niedoborów żywieniowych pieska i znacząco zwiększającą szansę zdiagnozowania choroby i jej leczenia oraz zahamowania. Badanie sierści psa pozwoli opiekunowi czworonoga dowolnej rasy na przywrócenie równowagi biochemicznej w jego organizmie poprzez zoptymalizowanie diety składającej się z odpowiedniego pożywienia. Jeśli zastanawiasz się jaką karmę wybrać, zapraszamy do lektury poradnika "Jaka karma dla psa jest lepsza: sucha czy mokra?".

Czy warto wykonywać badania sierści pieska w domu?

Bezinwazyjne badanie EHAA wykonywane przez wysokiej klasy specjalistów pozwoli nam na szybkie zareagowanie w przypadku wykrycia choroby pieska. To również sposób na dostosowanie diety naszego czworonożnego przyjaciela. Dzięki analizie pierwiastkowej sierści zadbamy o długie i szczęśliwe życie pieska. Pozwala ona na dokonanie szczegółowej analizy stanu zdrowia na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy. Pamiętajmy, że opieka nad zwierzęciem to nie tylko zabawa i karmienie, ale również dbanie o jego kondycję. Warto wspomnieć, że wiele firm oferujących korespondencyjne badanie sierści pieska oferuje również w cenie e-konsultację z dietetykiem zwierzęcym.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.