Jak właściwie zabezpieczyć papierowe zdjęcia?

Maciej Piwowski
15.02.2021

W obecnych czasach olbrzymia ilość osób pasjonuje się fotografią. Jednakże technologiczna rewolucja doprowadziła do wyparcia fotografii analogowej, na rzecz niezwykle popularnej fotografii cyfrowej. W szczególności aparaty cyfrowe wbudowane w smartfony stanowią fenomen współczesności. Dzięki temu w każdej codziennej sytuacji możemy oddać się swojej fotograficznej pasji.

Jak należy właściwie przechowywać i eksponować papierowe zdjęcia?

Papierowe zdjęcia to niezwykła pamiątka, na której zarejestrowane są najlepsze momenty naszego życia. Dlatego też warto o nie właściwie zadbać. Jeśli zdecydowałeś się wywołać zdjęcia, to powinieneś także pomyśleć o tym, jak je zabezpieczysz przed uszkodzeniami oraz w jaki sposób je wyeksponujesz. 

Oczywiście tradycyjne albumy fotograficzne to najpopularniejszy sposób przechowywania papierowych odbitek. Dotyczy to tylko standardowych formatów zdjęć tzn. 9X13 cm, czy też 10X15 cm. 

W odpowiednim albumie Twoje fotografie będą dobrze zabezpieczone oraz elegancko wyeksponowane. Przy składaniu zamówienia dotyczącego wywoływania zdjęć online musimy określić ilość odbitek, format oraz rodzaj papieru fotograficznego.

W albumie fotograficznym najlepiej prezentują się zdjęcia drukowane na błyszczącym papierze. Takie odbitki są wyraźniejsze niż zdjęcia matowe, posiadają również żywe, dobrze nasycone kolory. W sklepach z fotograficznymi akcesoriami, czy też w internetowych fotolabach, możemy zakupić różne rodzaje albumów na zdjęcia. W obecnych czasach dostępnych jest wiele ciekawych modeli albumów, dostosowanych do konkretnych okazji.

Natomiast, jeśli postanowiłeś na nowo zaaranżować wystrój swojego mieszkania i zamówiłeś duże wydruki zdjęć, to musisz także zaopatrzyć się w odpowiednie ramy. Taka prywatna galeria sztuki na ścianie, pozwoli stworzyć Ci wyjątkową atmosferę w Twoim domu oraz skutecznie zabezpieczyć papierowe fotografie. Poza tym, jeśli wybrałeś wyjątkowe, fotograficzne perełki, to z całą pewnością zostaną one docenione przez Twoich bliskich oraz przyjaciół. 

W internetowych laboratoriach fotograficznych oprócz klasycznych odbitek zdjęć możemy także zamówić bardzo popularne w ostatnim czasie fotogadżety. Jest to także ciekawy sposób na wyeksponowanie swoich zdjęć. Fotogadżety to po prostu codzienne przedmioty, takie jak kubki do gorących napojów, breloki do kluczy, magnesy na lodówkę, poszewki na poduszkę, torby na zakupy czy też T-shirty, na których zostało nadrukowane, wybrane przez Ciebie zdjęcie lub projekt graficzny. Personalizowane fotogadżety to także interesujący pomysł na upominek dla bliskiej osoby.

Polecamy! 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.