Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka?

Maciej Piwowski
22.11.2021

Już od dłuższego czasu rodzice podróżujący samochodami z dziećmi są zobowiązani do tego, aby posiadać specjalny fotelik dla malucha, w którym dziecko mogłoby przebywać w trakcie jazdy. Jednak obecnie na rynku obecnych jest naprawdę wiele możliwości wyboru, przez co wiele osób nie wie, na który produkt się zdecydować. Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotelika samochodowego zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci? I gdzie kupić solidny fotelik dziecięcy przeznaczony do podróży samochodem?

1. Fotelik samochodowy - jak wybrać?

2. Foteliki samochodowe - na co zwrócić uwagę?

3. Sposób montowania fotelików samochodowych - czy jest ważny?

4. Ocena w testach - czy jest ważna?

5. Gdzie kupić solidny dziecięcy fotelik do samochodu?

Fotelik samochodowy - jak wybrać?

Dobór fotelika w sklepie internetowym przede wszystkim powinien być podyktowany bezpieczeństwem dziecka podczas podróży. W obecnych czasach dziecko może podróżować wyłącznie w foteliku samochodowym, który w razie wypadku bądź stłuczki uchroni malucha przed większymi krzywdami. Oczywiście fotelik należy dobrać do wielkości dziecka a także w jakich kategoriach wagowych się ono znajduje. Idealny fotelik to taki sprzęt, w którym sadzając dziecko będziecie mieli świadomość, że w pełni dbacie o swojego malucha. 

Foteliki samochodowe - na co zwrócić uwagę?

Jest kilka kwestii co do tego, na co zwrócić uwagę przy wyborze fotelika. Przede wszystkim jak foteliki montowane są? Czy za pomocą pasów bezpieczeństwa czy też może w jakiś inny sposób? Rodzice kompletnie małych dzieci mogą też zwrócić uwagę na to, czy fotelik można zamontować tyłem do kierunku jazdy. Oprócz tego warto sprawdzić ile dany produkt waży - szczególnie, jeżeli jest to produkt dla malucha, powinien on być stosunkowo lekki i łatwy w wyjmowaniu. Dodatkowo można zwrócić uwagę również na występowanie budki przeciwsłonecznej oraz na fakt, czy tapicerkę można ściągnąć i wyprać.

Sposób montowania fotelików samochodowych - czy jest ważny?

Na rynku występują foteliki, których sposób montażu może się od siebie różnić. Najwięcej można znaleźć fotelików, które montuje się na siedzeniu samochodu, a następnie przeciąga się przez nie pas bezpieczeństwa. Warto jednak mieć świadomość tego, że istnieją również modele, które montowane są za pomocą specjalnej bazy. Jest to opcja znacznie bardziej wygodna, a co za tym idzie wielu rodziców po nią sięga.

Ocena w testach - czy jest ważna?

Ważną (o ile nie najważniejszą!) kwestią, która powinna zadecydować o wyborze odpowiedniego foteliku samochodowego dla dziecka, jest jego ocena w testach zderzeniowych. Fotelik nie jest po prostu obowiązkowym akcesorium, dzięki któremu dziecko będzie mogło wyglądać przez okno - jego głównym zadaniem jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa podczas kryzysowych sytuacji takich, jak wypadek, zderzenie czy stłuczka. Warto więc wybierać takie produkty, które najlepiej poradziły sobie w testach zderzeniowych.

Gdzie kupić solidny dziecięcy fotelik do samochodu?

A gdzie można kupić dobrej jakości fotelik, który ma wygodny sposób montażu i posiada solidną ocenę z testów zderzeniowych? Warto to zrobić przez internet, ponieważ w takim wypadku będzie się miało dużą różnorodność produktów, z których możliwy będzie wybór. Warto chociażby wejść na stronę https://www.bobowozki.com.pl/foteliki-samochodowe/p/269 i sprawdzić, jakie foteliki są tam prezentowane. Z pewnością każdy rodzic, niezależnie od tego czy ma dziecko małe czy większe, będzie w stanie znaleźć dla swojej pociechy odpowiedni fotelik.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.