Jak wybrać najlepsze okulary przeciwsłoneczne na lato?

Mateusz Nowak
18.05.2023

Okulary przeciwsłoneczne to nieodłączny dodatek letnich stylizacji, ale i ważny element ochrony naszych oczu. Dziś, kiedy staramy się coraz więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, powinniśmy jeszcze bardziej zwrócić uwagę na dobór właściwych okularów. W tym artykule postaramy się doradzić, na co zwracać uwagę przed tego typu zakupem.

Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV

Okulary przeciwsłoneczne koniecznie muszą być zaopatrzone w filtr UV. Jego brak może skutkować licznymi powikłaniami, jak na przykład zaczerwienieniem oczu, pieczeniem czy podrażnieniem spojówek. Okulary przeciwsłoneczne z filtrem zapobiegają również zmęczeniu naszych oczu. Jeżeli długo narażamy je na światło bez ochrony, doprowadzimy do suchości oka, a także bólu głowy. 

Upewnij się, że Twoje okulary pochodzą z dobrego źródła. Nawet jeśli będą wtedy kosztować więcej, pamiętaj, że to inwestycja na lata. Zdecydowanie nie warto na tym oszczędzać – zobaczysz, że za jakiś czas twoje oczy będą ci naprawdę wdzięczne. 

Przed zakupem dokładnie zapoznaj się z informacjami producenta: czy okulary posiadają odpowiednie atesty i spełniają wszelkie normy. 

Okulary przeciwsłoneczne – modny dodatek do Twojej stylizacji

Okulary przeciwsłoneczne to bez wątpienia nieodłączny dodatek letniej stylizacji. Poza swoją funkcjonalnością potrafią podkreślić niejedną kreację. W sklepach znajdziemy ogromny wybór kształtów, wzorów i kolorów. Możemy zdecydować się na te, które będą najlepiej pasowały do naszego stylu. 

Coraz to częściej możemy się dziś spotkać z modelami z efektem lustra czy gradientu. Ten rodzaj szkieł może ożywić naszą stylizację. Pamiętajmy, aby wybierać oprawki, które pasują do naszego kształtu twarzy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie okulary wyglądają na nas najlepiej, warto zapytać o opinię innych. Doradcy w salonach optycznych mają sporą wiedzę na ten temat i z chęcią pomogą.

Zwróć uwagę na to, gdzie kupujesz okulary

W zwykłych sklepach nietrudno trafić na modele okularów przeciwsłonecznych za 40, 30 czy nawet... 10 zł. Mogą wydawać się atrakcyjne cenowo, ale to zapewne koniec ich plusów. Ciężko znaleźć w tej cenie okulary przeciwsłoneczne, które rzeczywiście spełnią swoją funkcję i zostaną z nami na niejeden sezon. Jak już wspomnieliśmy, koniecznie przed zakupem sprawdzaj źródło, z którego pochodzi dany produkt. Nie każdy z producentów jest w stanie zaoferować nam wysoką jakość, jak i wystarczającą ochronę przed promieniami UV. Tutaj w grę wchodzi nasze zdrowie, w pierwszej kolejności powinniśmy postawić na jakość i bezpieczeństwo.

Dobrym wyborem będą bez wątpienia okulary przeciwsłoneczne Ray Ban. To marka oferująca produkty na jak najwyższym poziomie, zarówno pod względem ochrony oczu, jak i wzornictwa. Bez wątpienia będą one dla nas inwestycją na lata.

Ochrona przeciwsłoneczna dla najmłodszych

Warto zadbać o dobór okularów przeciwsłonecznych dla dzieci. Lato może okazać się naprawdę niebezpieczne dla ich oczu, które są bardziej narażone na promieniowanie niż w przypadku dorosłych. Warto od małego wpajać dzieciom wiedzę na temat zdrowia i ochrony oczu. Dobre nawyki na pewno pozytywnie wpłyną na ich wzrok w przyszłości. 

Idealne dla dzieci będą okulary przeciwsłoneczne z miękką oprawą, które nie tak łatwo zniszczyć podczas zabaw na świeżym powietrzu. Poza okularami z filtrem warto przypominać najmłodszym o regularnym myciu rąk przed dotknięciem okolic oczu oraz o zachowaniu odpowiedniej odległości od ekranu podczas korzystania z urządzeń elektrycznych.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie