Jak wykorzystać technologie ubieralne do celów biznesowych?

Marek Szydełko
01.09.2021

Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą do głowy na hasło „technologie ubieralne”, to przede wszystkim gadżety: smartwatche, opaski śledzące aktywność fizyczną czy inteligentne okulary. Wearables, czyli ubrania i akcesoria ze wbudowanymi technologiami elektronicznymi, mają jednak znacznie szersze zastosowanie – coraz częściej stają się elementem strategii biznesowej.

Technologie na nadgarstku, oczach i uszach: jak działają urządzenia wearables?

Technologie ubieralne to jeden z elementów świata IoT – Internet of Things. Pod nazwą „wearables” kryją się wszystkie niewielkie urządzenia przeznaczone do noszenia na poszczególnych częściach ciała: zegarki, słuchawki, okulary, bransoletki. Producenci szukają także możliwości wykorzystania technologii ubieralnych w tkaninach czy soczewkach kontaktowych. Wspólną cechą tych wszystkich urządzeń jest wykorzystanie technologii elektronicznej, czujników oraz oprogramowania do łączenia się z innymi urządzeniami, użytkownikami, bazami danych.

Nie tylko liczenie kroków – jak można wykorzystać technologie ubieralne?

Smartwatche i opaski do mierzenia wyników aktywności fizycznej zrobiły imponującą karierę wśród użytkowników prywatnych. Popularność urządzeń typu wearables to trend, który zaczynają wykorzystywać organizacje z różnych sektorów gospodarki.

Dane pozyskiwane z urządzeń ubieralnych można wykorzystać do gromadzenia informacji o upodobaniach zakupowych klientów. Dzięki inteligentnym okularom pracownicy mogą otrzymywać w czasie rzeczywistym podpowiedzi od przełożonego. Tecnologia ta pozwala także przekazywać informacje zwrotne lub szkolić nowych pracowników na terenie zakładu, bez konieczności gromadzenia ich w jednym miejscu. To tylko kilka przykładów – i choć brzmią one jak zaczerpnięte z przyszłości, to można się spodziewać, że technologie ubieralne 

Jak sprawić, by korzystanie z wearables wpisywało się w cele biznesowe firmy?

Korzystanie z przypadkowo dobranych technologii ubieralnych w biznesie może poskutkować tym, że nie będą one niczym innym, jak tylko efektownymi gadżetami. Jak osiągnąć cele biznesowe dzięki wykorzystaniu tego elementu IoT?

Aby urządzenia ubieralne wpisały się w strategię firmy, warto skorzystać z doradztwa biznesowego w tym obszarze. Firma GlobalLogic, dzięki współpracy z producentami elektroniki, może wybrać dla Ciebie takie rozwiązania z zakresu IoT, które będą stanowiły realne wsparcie Twoich klientów i pracowników.

Zainteresował Cię ten temat? Skontaktuj się z ekspertami GlobalLogic i dowiedz się więcej!

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.