Jak zasugerować gościom odpowiedni ubiór na event firmowy?

Piotr Kowalczyk
04.02.2020

Organizując event firmowy z pewnością chcesz, aby było to wydarzenie dużej rangi – zwłaszcza dotyczy to różnego rodzaju konferencji czy gal. Teoretycznie zaproszeni goście powinni mieć na tyle wyczucia, aby samodzielnie dobrać odpowiedni ubiór. Wiadomo jednak, jak to w życiu bywa: ktoś przyjdzie w dżinsach, ktoś w bluzie dresowej. To detale, które jednak negatywnie rzutują na odbiór wydarzenia. Jak zatem z klasą i grzecznie zasugerować gościom, by ubrali się zgodnie z oczekiwaniami organizatora? Sprawdź te praktyczne wskazówki.

Jasna informacja w zaproszeniu

Może zamiast kombinować, warto postawić na konkret? Raczej nikt nie obrazi się na to, że w zaproszeniu podaliśmy informację na temat preferowanego ubioru gości. Wiele osób będzie wręcz za to wdzięcznych, bo odpadnie im problem zastanawiania się nad garderobą. Jeśli jednak z jakichś przyczyn takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, sięgnij po inne sposoby.

Zaproszenie opatrzone zdjęciem

Chodzi o to, aby na zaproszeniu znalazła się grafika promująca wydarzenie, na której widać osobę ubraną zgodnie z oczekiwaniami organizatora. To niewerbalna sugestia, którą inteligentni ludzie bez problemu rozszyfrują. Trudno przecież podejrzewać, by wydarzenie promowane zdjęciem np. kobiety w sukni balowej, miało luźny charakter.

Poczta pantoflowa

Jeśli organizator eventu dobrze zna się z częścią zaproszonych gości, to może ich poinformować osobiście, jaki ubiór jest preferowany. Ci z kolei przekażą tę informację dalej, do swoich kontrahentów, którzy także są zaproszeni na event. Warto tutaj również wykorzystać pracowników mających bezpośredni kontakt z klientami i partnerami przedsiębiorstwa. To oni mogą być pierwszym źródłem informacji w tej sprawie.

Czytelny, choć ukryty komunikat

Oczekiwania względem ubioru spokojnie można przemycić w treści zaproszenia, jak również w innych materiałach promujących event – na przykład w firmowych kanałach social media. Wystarczy kreatywnie, ale dostatecznie czytelnie to zasugerować. Przykładowy tekst: „Już za 3 dni bawimy się na jubileuszu naszej firmy. Garnitury i suknie wieczorowe gotowe?” nie pozostawi żadnych wątpliwości, a jednocześnie nie postawi organizatora w kłopotliwej sytuacji narzucającego określony ubiór swoim gościom.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.