Kiedy i dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej porady prawnej?

Remigisz Szulc
13.02.2020

Praktycznie każda osoba, która miała styczność z rozprawą sądową, wie doskonale o tym, że zapisy prawne bywają niestety bardzo skomplikowane i laik może niewiele zrozumieć. Stare przysłowie mówi "nieznajomość prawa szkodzi" i oczywiście wiele tutaj racji. Jeśli osoba niezaznajomiona z prawem decyduje się na samodzielną interpretację ustaw lub kodeksów prawnych, może sprowadzić na siebie wiele kłopotów.

W tym momencie z pomocą przychodzi kancelaria prawna i osoby, które dzięki swojemu wykształceniu są w stanie udzielić profesjonalnej porady z dziedziny prawa. Przed skorzystaniem z pomocy prawnej, koniecznie upewnijcie się jaki jest zakres kancelarii. Nie każda kancelaria specjalizuje się we wszystkich dziedzinach prawa.

Czym zajmuje się kancelaria prawna?

Osoby pracujące w kancelariach prawnych zajmują się kompleksowym i profesjonalnym udzielaniem porad prawnych. Może być to między innymi:
- prawo cywilne
- prawo majątkowe
- prawo rodzinne
- prawo administracyjne
- prawo karne
- prawo pracy

Oczywiście zakres prawa jest o wiele szerszy i doświadczony prawnik posiada rozległą wiedzę, dzięki której jest w stanie udzielić profesjonalnej porady niezależnie od przypadku.

Kiedy można zgłosić się do radcy prawnego?

Kancelaria prawna służy pomocą dla wszystkich osób, które mają jakiekolwiek wątpliwości w przypadku kodeksów czy ustaw. Z porady prawnika można skorzystać przede wszystkim wtedy, kiedy szykujemy się na poważną rozprawę i oczywiście chcemy, aby wokanda przebiegła po naszej myśli. Profesjonalny radca prawny nie ocenia, a obiektywnie podchodzi do każdego przypadku. Doświadczenie i wiedza z zakresu prawa stanowią klucz do tego, by móc opracować skuteczną strategię w sądzie.

Jakie są koszta obsługi prawnej?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Koszta obsługi prawnej mogą zaczynać się od 100 złoty i sięgać po kilka, a nawet kilkanaście tysięcy. Kwota obsługi prawnej zależna jest nie tylko od dziedziny prawa, ale i od wielkości sprawy. W historii prawa zdarzały się przypadki, kiedy sprawy sądowe obiegały się o milionowe kwoty. 

Wspominając o kosztach należy mieć na uwadze, że część kancelarii prawnych oferuje darmowe porady prawne. Na jakich zasadach one przebiegają? Przykładowo kancelaria jest w stanie wybrać konkretny dzień miesiąca np. poniedziałek, w których udziela wszystkim zainteresowanym darmową pomoc prawną. Jest to dobra okoliczność, aby zasięgnąć szybkiej i profesjonalnej pomocy przy prostszych sprawach.

Artykuł opracowano z pomocą kancelariaminsk.pl

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.