Książki medyczne - wartościowe źródło wiedzy dla studentów i nie tylko.

Krzysztof Jagielski
22.10.2021

Medycyna to jedna z tych nauk, gdzie oprócz praktyki bardzo potrzebna jest wiedza teoretyczna. Jak ją zdobyć? Najlepiej czytając książki medyczne. Każdy znajdzie interesujące pozycje, które pozwolą na wsparcie praktyki wiedzą z książek.

Książki medyczne: wiedza, która może Ci się przydać

Jeśli ktoś myśli, że wiedza medyczna potrzebna jest tylko i wyłącznie studentom medycyny, to jest w dużym błędzie. Dla studenci pielęgniarstwa czy kosmetologii książka poświęcona medycynie będzie równie szalenie przydatna. O ile wiedza z zakresu chirurgii może być dla pielęgniarek mało przydatna, o tyle fizjologia człowieka to książki, które wymagane są na każdym kierunku na uczelni medycznej.

Książki medyczne to jednak nie tylko książki przeznaczone dla studnetów i lekarzy, ale również poradniki medyczne, przygotowane z myślą o pacjentach zmagających się na co dzień z różnego radzaju chorobami lub dolegliwościami. 

W ofercie naszej księgarni mamy dla państwa książki obejmujące zakresem zarówno: historię medycyny, jak i badania dotyczące medycyny współczesnej i poradniki dla pacjentów. Propozycje zgromadzone w naszym asortymencie to wydania nowe, jak i dobrze wszystkim znane bestsellery. Wszystkie książki można zamówić online z szybką wysyłką do domu lub paczkomatu. Asortyment zgromadzony w naszej księgarni podzielony został na kategorie, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć propozycje znajdujące sie w kręgu naszych zainteresowań. Oto kilka z nich:

Medycyna ogólna

Publikacje dotyczące medycyny ogólne to podstawa dla każdego studenta i nie tylko. Mimo, że autorzy przekazują zwykle wiedzę zaawansowaną, to może to być literatura dla każdego, kto chce zwiększyć swoją wiedzę i świadomość na temat chorób czy choćby funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. Jest to bardzo szeroka kategoria.

Anatomia

Większość studentów medycyny potrafi od razu przywołać egzamin z anatomii, który kończył się pozytywną lub negatywną oceną. Jednak wpis do indeksu to nie jedyny powód, żeby spojrzeć na kategorie anatomia przyjaznym okiem. W praktyce jest to bardzo pomocna wiedza i polecamy każdemu medykowi książkę z tego zakresu medycyny. W dziale anatomia zgromadzone zostały m.in atlasy oraz podręczniki do nauki anatomii. 

Dietetyka

Prowadzona poradnia dietetyczna, którą zajmują się wykwalifikowani specjaliści, to nowości na polskim rynku usług medycznych, jednak jak widać ich pomoc jest potrzebna dla pacjentów. Jeśli ktoś na własną rękę chce zgłębić tajniki odżywiania lub wybiera się na studia w kierunku dietetyki, to nasza księgarnia przygotowała dla klientów sporo pozycji w tym temacie.

Kosmetologia

Przez wielu kosmetologia nie jest uważana za nauki medyczne i jest to duży błąd! Absolwenci tego kierunku, dzięki swojemu wykształceniu mogą przeprowadzać zabiegi estetyczne z użyciem bardziej zaawansowanych produktów. Ponadto osoba, która jest kosmetologię może znaleźć pracę w wielu miejscach i pomyśleć o dalszej specjalizacji.

Książki medyczne – czy warto?

Książki medyczne to wartościowe źródło wiedzy. Wiele publikacji przygotowywanych jest przez światowej klasy specjalistów, których wiedza poparta jest wieloletnim doświadczeniem. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą książek medycznych, z pewnością każdy z zainteresowanych znajdzie w ich zbiorze propozycję idealną dla siebie. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.