Małe akcesoria, niezwykłe efekty – jakie elementy dekoracyjne warto wybrać?

Piotr Kowalczyk
23.10.2020

Małe elementy wyposażenia wnętrza mogą niekiedy zdziałać prawdziwe cuda, zupełnie odmieniając charakter konkretnego pomieszczenia. Które akcesoria meblowe sprawdzają się najlepiej w aranżacjach budynków utrzymanych w poszczególnych stylach?

Czym są akcesoria meblowe?

Akcesoria meblowe to drobne dodatki, które pozwalają na dopełnienie całej konstrukcji mebla. W przypadku modeli dekoracyjnych wyróżnia się następujące produkty:

  • gałki,
  • uchwyty,
  • wieszaki,
  • nogi,
  • nóżki meblowe,
  • kółka meblowe.

Odpowiednie zastosowanie wybranych akcesoriów nie tylko poprawia funkcjonalność mebli, lecz także wpływa pozytywnie na ich walory estetyczne.

Jakie akcesoria meblowe wybrać?

Wybór akcesoriów meblowych jest naprawdę szeroki. Jeżeli chodzi o gałki oraz uchwyty, obecnie możesz znaleźć produkty sprawdzające się w pomieszczeniach urządzonych w dowolnym stylu. Szczególną popularnością cieszą się modele metalowe, które pozwalają na łatwe dopasowanie do nowoczesnych aranżacji. W modzie są także warianty imitujące uchwyty stosowane w ubiegłych stuleciach. Tego typu produkty sprawdzą się najlepiej w tradycyjnych wnętrzach z bogato zdobionymi elementami. Niezależnie od tego, jaki styl akcesoriów meblowych trafia w Twoje gusta, znajdziesz je na stronie https://www.gtv.com.pl/pl/produkty/akcesoria-dekoracyjne/uchwyty-i-galki/uchwyty.

Nóżki, nogi i kółka meblowe

Akcesoria meblowe to nie tylko gałki i uchwyty, lecz także elementy stosowane w dolnej części mebla dostępne na stronie: https://www.gtv.com.pl/pl/akcesoria-meblowe. Mowa tu zarówno o długich nogach wykorzystywanych w przypadku stołów, jak i o niewielkich nóżkach oraz kółkach montowanych w szafkach. Tego typu produkty zazwyczaj mają na celu jedynie ułatwić korzystanie z konkretnej konstrukcji, ale wiele z nich cechuje się także eleganckim designem pozwalającym na idealne wkomponowanie w wyposażenie danego wnętrza. Obecnie na rynku znaleźć można zarówno klasyczne, proste nóżki, jak i zdobione modele sprawdzające się w nieco bardziej stylowych aranżacjach.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.