Materace piankowe – dla kogo są najlepsze?

Jerzy Biernacki
29.05.2020

Kupno nowego materaca nie jest łatwym zadaniem. Zwykle materac do spania służy nam przez całe lata, dlatego warto zadbać o to, żeby był wygodny i wytrzymały. Producenci dostarczają szerokiej gamy rozwiązań, a wśród nich dużą popularnością cieszą się stale materace wykonane z pianek. Kto może zdecydować się na taki produkt?

Nowoczesne pianki o ciekawych właściwościach

Czołowi producenci korzystają tylko z wysokiej klasy surowców, dzięki czemu ich materace są wyjątkowo wygodne i same dopasowują się do kształtu ciała i pozycji, w której się ułożymy. Przykładem może być bardzo chętnie wybierany materac z pianki wysokoelastycznej, która jak sama nazwa wskazuje – wykazuje się sporą elastycznością i odpornością na odkształcenia. Materac bardzo szybko wraca do stanu pierwotnego, kiedy wstaniemy z łóżka.

Inne rozwiązanie to pianka termoplastyczna, również chętnie wykorzystywana przy produkcji materaców. Reaguje ona na temperaturę ciała i pod jej wpływem zaczyna mięknąć. Materac idealnie dopasowuje się do pozycji przyjętej przez użytkownika i dosłownie otula go swoją miękkością. Kiedy wstaniemy z niego, bardzo powoli powraca do pierwotnego kształtu, ponieważ zmniejsza się temperatura otoczenia.

Dla kogo dedykowane są materace piankowe?

Materace wykonane z pianek bardzo chętnie wybierane są do pokoi dzieci i nastolatków, z uwagi na swoją miękkość. Odpowiadają potrzebom osób o niewielkiej masie ciała, ponieważ ciężki użytkownik może mieć dość nieprzyjemne uczucie zapadania się w swoim materacu. Materac z pianki wysokoelastycznej (https://godre.pl/blog/materac-z-pianki-wysokoelastycznej-czym-sie-charakteryzuja) bardzo często można spotkać w placówkach medycznych i szpitalach. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z układem krążenia, ponieważ pianka wywołuje mikro masaż i poprawia ukrwienie.

Bardzo ważne jest, aby dopasować stopień twardości wybranego przez siebie materaca, ponieważ tylko wtedy będzie on odpowiadał indywidualnym potrzebom. Większość producentów zapewnia przynajmniej cztery stopnie twardości swoich produktów, dzięki czemu istnieje możliwość dokonania właściwego wyboru. Chcąc wybrać nieco twardszy model, warto poszukiwać takiego, który poza pianką posiada w swoim składzie na przykład włókno kokosowe lub trawę morską. Są to surowce odpowiadające właśnie za twardość.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.