Meble do domu - czym kierować się przy ich wyborze?

Maciej Piwowski
12.10.2020

Remont mieszkania, przeprowadzka a może po prostu chęć wymiany mebli? Nie ważne jakie są przesłanki, ważne jest w jaki sposób wybrać meble do domu, by tworzyły one spójną całość z naszą wizją, pięknie się prezentowały, a jednocześnie były funkcjonalne i spełniały swoje zadania. Czym kierować się przy wyborze mebli do domu?

Sklep meblowy

Pierwszym, ważnym wyborem będzie odpowiednie wybranie sklepu meblowego. W tym celu najlepiej najpierw zajrzeć na stronę danego sklepu, by zobaczyć jaki mniej więcej asortyment oferują. Jeśli spełnia on nasze oczekiwania estetyczne, a także cenowe, warto wybrać się osobiście do sklepu stacjonarnego, aby wybrać meble idealne do naszej przestrzeni. Trzeba pamiętać, że zakup nowych mebli to spory wydatek i dlatego bardzo ważne są przemyślane zakupy, odpowiedni dobór mebli, by potem nie mieć problemów z ich dopasowaniem czy umieszczeniem w mieszkaniu. Dobry sklep meblowy posiada specjalistów, którzy z przyjemnością pomogą w wyborze odpowiednich mebli, naszym zadaniem jest wcześniejsze wymierzenie mieszkania, by potem nie spotkała nas przykra niespodzianka zbyt małego lub zbyt dużego mebla do danego miejsca.

Inspiracje w sklepach meblowych

Jeśli nie mamy pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni w naszym mieszkaniu, warto udać się do sklepu meblowego, by zaczerpnąć inspiracji. Każdy sklep bowiem, prócz wystawy mebli, tworzy także aranżacje konkretnych pomieszczeń (salonów, kuchni, sypialni itp.), które mogą nam posłużyć za inspirację do naszego własnego M. Szukanie w ciemno inspiracji może być jednak męczące. Dlatego internetowy sklep meblowy, jak na przykład https://vivaldimeble.pl oferuje inspiracje już na poziomie online, dzięki czemu zaglądając na stronę sklepu meblowego online, można zobaczyć, w jakim stylu dany sklep tworzy aranżacje i czy ten styl nam odpowiada. Jeśli nie - szukamy dalej, a jeśli trafiliśmy w 10, nie pozostaje nam nic innego, jak iść na zakupy lub zamówić online.

Sklep meblowy online czy stacjonarny?

W zależności od tego, czy jesteśmy zwolennikami kupowania na oko czy wolimy jednak dokładnie sprawdzić fakturę, sposób funkcjonowania oraz inne aspekty, które można sprawdzić tylko na żywo można się udać do sklepu stacjonarnego lub wybrać sklep meblowy online, gdzie złożymy zamówienie wybranych modeli mebli.

Meble gotowe czy wykonane na zamówienie?

Przy wyborze mebli do naszego mieszkania warto także zwrócić uwagę na jeden, bardzo ważny aspekt: wolimy meble gotowe ze sklepu, czy wykonane na zamówienie? Niezależnie od wyboru, należy pamiętać o wadach i zaletach każdego z nich.

Meble gotowe to sprawdzony, tańszy sposób wyposażenia mieszkania. Jeśli wybrane przez nas meble mają odpowiedni wymiar, a także spełniają nasze oczekiwania zarówno estetyczne jak i funkcjonalne, wybór będzie prosty - gotowy mebel. Takie meble to oszczędność czasu i pieniędzy.

Jeśli jednak mamy nietypową przestrzeń i żaden, standardowy mebel nie wypełni jej w taki sposób, jakbyśmy chcieli, warto zamówić mebel skonstruowany konkretnie pod odpowiednie wymiary i funkcjonalność. Trzeba jednak pamiętać, że cena takich mebli może być różna, często droższa od standardowych, gotowych mebli w sklepie. Ich czas wykonania też jest dłuższy, niż zakup  i dostawa gotowego mebla do domu. Ważny, wyborem jest tutaj producent mebli, który wykona dla nas wymarzony mebel. Bardzo dużą zaletą mebli wykonanych na zamówienie jest ich niepowtarzalność i w pełni dopasowanie do naszych potrzeb i gustu.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.