Monitory interaktywne Newline - czy rzeczywiście warto je kupić?

Andrzej Winnicki
20.02.2024

Monitory interaktywne to urządzenia, które z powodzeniem zastępują tablice szkolne, rzutniki, a także tradycyjne pomoce naukowe. Dzięki nim można nie tylko wyświetlać różnego rodzaju informacje, w tym materiały wideo, lecz także pisać, rysować i wycinać elementy z obrazków. Jednymi z najnowocześniejszych monitorów dostępnych na rynku są te od firmy Newline. Co je wyróżnia?

Zarówno w salach konferencyjnych, jak i szkolnych coraz częściej w miejscu tradycyjnych tablic kredowych czy suchościeralnych pojawiają się tablice lub monitory interaktywne. Zwłaszcza te ostatnie cieszą się rosnącym powodzeniem. Dlaczego? Ponieważ pozwalają zrewolucjonizować proces nauczania, są wielofunkcyjne, dostępne w różnych rozmiarach i łatwe w obsłudze.

Jednymi z najnowocześniejszych monitorów tego typu są monitory interaktywne Newline. Czym się charakteryzują?

Newline – kilka faktów o firmie

Najpierw wyjaśnijmy, czym jest Newline. To firma, która należy do Hitevision Group, producenta monitorów interaktywnych nr 2 na świecie. Od 2012 roku marka intensywnie się rozwija. Obecnie ma swoje biura m.in. w Ameryce Północnej, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Azji. Dystrybuuje swoje produkty do 50 krajów świata, dysponuje 418 patentami i ciągle się rozwija.

To dowód na to, że monitory interaktywne Newline rzeczywiście są wśród tych „naj” dostępnych w Polsce. Co je wyróżnia?

Jakość obrazu monitorów Newline

Przede wszystkim urządzenia tej marki gwarantują doskonałą jakość obrazu. Odległość między matrycą monitora a szybą ochroną w produktach Newline wynosi 0,4 mm. Dzięki temu zapewniają nie tylko maksymalną precyzję dotyku, lecz także bardzo dobre kąty widzenia, co ma znaczenie w salach szkolnych.

Zaawansowane funkcje multimedialne i techniczne

Z punktu widzenia użytkownika równie istotne są funkcje multimedialne. Monitory interaktywne do szkół marki Newline pozwalają na odtwarzanie wideo, prezentacji oraz korzystanie z aplikacji edukacyjnych. Nauczyciel może np. uruchomić Newline Classroom Tools i użyć narzędzi takich jak minutnik, kostka do gry, sygnalizacja świetlna czy pakiet instrukcji.

Urządzenia pracują płynnie dzięki aż ośmiordzeniowym procesorom i wbudowanemu systemowi Android 13. Żeby mogły służyć jak najdłużej, miejsce do przechowywania danych zostało zwiększone do 128 GB, co w porównaniu z innymi monitorami na rynku jest niewątpliwym atutem.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, warto również wspomnieć o porcie USB-C Power Delivery o mocy 65 W, który redukuje konieczność wpięcia do zasilania komputera podłączonego do monitora – to monitor utrzymuje odpowiedni poziom baterii w komputerze.

Łatwa obsługa i multi-touch

Co ważne, monitory interaktywne Newline oferują funkcję rozpoznawania obiektowego. Można na nich łatwo korzystać z systemu Windows i innych systemów operacyjnych, a także obsługiwać programy pakietu MS Office. Wystarczy pisak albo dłoń – urządzenie rozpoznaje również gesty i pozwala na rysowanie palcami.

W przypadku monitorów przeznaczonych do szkół istotny będzie również system multi-touch, a sprzęty Newline go mają. Kilka osób może korzystać z monitora w tym samym czasie np. w trakcie prezentacji albo odpowiedzi przy tablicy.

Dzięki wymienionym właściwościom i bezproblemowej obsłudze monitory Newline stale zyskują na popularności. Trudno się dziwić, bo skoro już inwestować, to w najnowocześniejsze rozwiązania, które będą działać bez zarzutu przez dłuższy czas.

Monitory interaktywne Newline można kupić np. tu: https://aramisklep.pl/pl/c/Monitory-interaktywne-Newline/384

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie