Najlepsze sposoby na otwarcie samochodu zimą

Maciej Piwowski
15.12.2022

Sezon zimowy może być wymagającym okresem dla właścicieli samochodów. Wraz ze spadkiem temperatury spada również lepkość oleju. To sprawia, że trudniej jest otworzyć samochód w zimie podczas dużych opadów śniegu. Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie temperatury poniżej zera są powszechne, oto co musisz wiedzieć o otwieraniu samochodu w zimie i utrzymaniu go w takim stanie do wiosny.

Omówimy kilka różnych sposobów na ułatwienie otwierania samochodu zimą, w tym niektóre metody majsterkowania i inne, które są nieco droższe, ale mogą być tego warte, jeśli często okazuje się, że nie możesz dostać się do samochodu podczas ujemnych temperatur.

Rzeczy, o których należy pamiętać przy otwieraniu samochodu w zimie

Otwieranie samochodów zimą często okazuje się bardzo dużym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli parkujemy pod domem/blokiem, a nie w garażu. Możesz nawet zobaczyć, jak na drzwiach samochodu gromadzi się lód. Jest to normalne, ponieważ niskie temperatury i padający śnieg mogą tworzyć grubą warstwę lodu na Twoim samochodzie. Ten lód może sprawić, że otwarcie drzwi samochodu gołymi rękami będzie prawie niemożliwe, dlatego ważne jest, aby pamiętać o kilku rzeczach podczas otwierania samochodu zimą.

  • Noś ciepłe, izolowane rękawice, które pomogą ochronić Twoje ręce przed zimnem.
  • Jeśli masz problemy z wejściem do samochodu, spróbuj umieścić ręcznik przed drzwiami, które otwierasz. To może pomóc Ci uzyskać lepszy chwyt na drzwiach.

Jeśli mieszkasz w obszarze, który dostaje duże opady śniegu i szczególnie niskie temperatury, możesz rozważyć zainstalowanie zdalnego startera do swojego samochodu. Zdalne startery mogą pomóc w ogrzaniu samochodu, zanim jeszcze wejdziesz do środka. Może również pomóc w zapobieganiu tworzenia się lodu na drzwiach i ułatwić otwieranie samochodu w zimie. Jeśli nie możesz dostać się do swojego samochodu w zimie, czasami możesz być po prostu trochę za późno.

Używaj chemicznych odstraszaczy lub poproś o pomoc

Jeśli nie chcesz instalować zdalnego startera lub chcesz uniknąć inwestowania w droższy zdalny starter, możesz rozważyć użycie chemicznych odmrażaczy. Odmrażacze te pomagają zapobiegać tworzeniu się lodu na drzwiach samochodu, topiąc śnieg lub lód, który może znajdować się na drzwiach samochodu przed uruchomieniem silnika. Te odladzacze są łatwe w użyciu i można je łatwo znaleźć w większości sklepów z narzędziami. Można je również stosować za pomocą butelki z rozpylaczem.

Należy pamiętać, że chemiczne środki odladzające nie mogą w pełni stopić lodu na drzwiach samochodu, ale zdecydowanie mogą ułatwić sprawę przy próbie otwarcia samochodu w zimie. Otwieranie samochodu w zimie może być prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie podejmiesz odpowiednich środków ostrożności. Jeśli sam nie możesz sobie poradzić - warto poprosić specjalistów o pomoc. Takich znajdziesz na https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/. Pomogą otworzyć auto i doradzą jak zapobiegać pewnym sytuacjom w przyszłości.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie