Najpopularniejsze konta na Instagramie 2021

Krzysztof Jagielski
21.09.2021

Do grona 100 najbardziej popularnych kont instagrama w Polsce dostać się trudno, głównie znajdują się tam celebryci znani z innych branż (sport, muzyka, film) i są śledzeni przez fanów. Jednakże to nie oznacza, że typowi influencerzy nie mają szans znaleźć się w prestiżowej setce najpopularniejszych kont instagrama. W notowaniu za 2021 rok w ostatniej dziesiątce rankingu top100 można zaobserwować takie osoby jak Blanka Lipińska, Popek, Ochroniarz, Filip Chajzer, Medusa, Aggie, Bedoes czy iammajewski. By dostać się do tego grona potrzebne jest posiadanie ponad 785 670 obserwujących. Przedstawiają oni różne branże od muzycznej jak Popek i Ochroniarz, youtuberzy / gamerzy np. Medusa, therealmixer, ogólny showbusinnes/dziennikarstwo – Filip Chajzer aż po autorkę powieści Blanka Lipińska. Tak więc nie ma jednego gotowego sposobu na to w jakiej branży najłatwiej jest rozwijać konto na Instagramie.

Jakie konta znajdują się w TOP100?

Jak wymieniono wyżej, wśród najpopularniejszych kont na Instagramie można znaleźć dziennikarzy, youtuberów, pisarzy, muzyków, jednak jakie jeszcze konta są popularne na Instagramie w Polsce? Im wyżej w rankingu tym więcej najbardziej znanych w Polsce celebrytów jak chociażby piłkarze – Łukasz Piszczek n 74 miejscu czy Wojciech Szczęsny na 5. Pozycji, aktorzy i postacie telewizyjne – Julia Wieniawa, Kuba Wojewódzki czy Barbara Kurdej-Szatan (wszyscy w top40).

Co ciekawe, nie tylko znane osoby zajmują wysokie pozycje. Na 27 miejscu znajduje się najpopularniejsze w Polsce konto z dowcipami i memami – suchar codzienny, na 51 miejscu konto organizacji fame mma, o której słyszała większość internautów czy jeden z najpopularniejszych kanałów na polskim youtubie – abstrachujetv.

TOP10 polskiego instagrama

Na 10 miejscu znajduje się Karolina Derpienska, polsko-amerykańska modelka, która zgromadziła 2,2 mln obserwatorów. Idąc wyżej od 2,3 do 2,75 mln obserwujących mamy Marcina Dubiela, który popularność zyskał w internecie słynnymi „żartami Dubiela” oraz uczestnictwem w projekcie Fame MMA.

Kolejną osobą jest trombabomba, zusje oraz wersow. Trombabomba i wersow głównie popularność zdobyli w najpopularniejszym projekcie polskiego yt „Ekipa”, zusje zaś zasłynęła z ubijania masła w teledysku Donatana i krwawych występach w Fame MMA. Pozycje od 6 do 10 zajmowali głównie influencerzy, którzy popularność zawdzięczają swoim kontom w internecie. Na 5 pozycji jest już wcześniej wspomniany Wojciech Szczęsny, jeden z najpopularniejszych polskich bramkarzy grający na co dzień w Juventusie Turyn i reprezentacji Polski. Ma on na swoim koncie 2,8 mln obserwujących. Na 4 miejscu znajduje się Friz – twórca projektu internetowego „Ekipa” wspomnianego już wcześniej.

Miejsce 3 wśród najpopularniejszych polskiego instagrama należy do Weroniki Bielik. Z zawodu pani prawnik, jednak jej głównym zajęciem jest rozwój swojego konta na Instagramie. Jest to typowy przykład znakomicie pracującej influencerki, której konto dotyczy stylu życia, treningów czy podróży. Na dzisiaj ma ona ponad 3,2 mln obserwatorów.

Miejsce 2 i 1 to nie jest zaskoczenie i należy do najsłynniejszej polskiej pary – miejsce 2 do Anny Lewandowskiej a miejsce 1 do Roberta Lewandowskiego. Co warto zauważyć to ogromna ilość obserwujących, o ile Anię Lewandowską obserwuje 3,4 mln osób to profil Roberta cieszy się ilością prawie 21 milionów obserwatorów – nie ma się co dziwić, Roberta Lewandowskiego nikomu nie trzeba przedstawiać, jest to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, najlepiej opłacany piłkarz ligi niemieckiej i kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski.

Anna Lewandowska zaś to nie tylko żona słynnego Roberta, to przede wszystkim medalistka mistrzostw Polski w karate oraz osoba zajmująca się na co dzień treningiem personalnym i dietetyką. Na jej obozy „fitness by Ann” chętnych jest dużo więcej niż wolnych miejsc. Anna Lewandowska również wydała wiele książek, więc nie jest to profil typowej polskiej „VAG”, tylko świetnej, popularnej osoby, która zyskała sobie fanów dzięki ciężkiej pracy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.