Nie taki leasing straszny

Antoni Kwapisz
11.06.2019

Leasing na samochód staje się coraz bardziej popularny. Istnieje jednak spora grupa osób, która wybiera kredyt wyłącznie dlatego, że nie do końca rozumie z czym wiąże się umowa leasingu.

Na samym początku należałoby się zastanowić, czym w ogóle jest leasing. Jest to specjalny rodzaj wynajmu pojazdu. Faktycznym właścicielem samochodu jest leasingodawca. Za sprawą podpisanej umowy, leasingobiorca spłaca comiesięczną ratę leasingową. Ilość rat oraz ich wysokość zależy od samego pojazdu czy wkładu własnego. Po spłaceniu rat istnieje również możliwość wykupu pojazdu, często za symboliczną złotówkę.

Co może być przedmiotem leasingu?

Leasing samochodów jest obecnie najpowszechniejszy. Każdy z nas wie, że możemy być leasingobiorcami samochodów osobowych, ciężarowych czy dostawczych. Ale to nie wszystko! Leasing przydatny jest również w branżach budowlanych, usługach oraz produkcji. Ciągniki czy maszyny przydatne w gospodarstwie, nowe czy stare – wszystko może być przedmiotem leasingu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że leasing może być przydatny dla lekarzy czy specjalistów medycznych. W takiej sytuacji, przedmiotem leasingu mą być wszelkie sprzęty do ratowania życia, ale też produkty, maszyny niezbędne do prowadzenia własnego gabinetu czy też kliniki.

Czy to się w ogóle opłaca?

Kredyt czy leasing – oba rozwiązania mają swoje plusy, ale i minusy. Na podjęcie odpowiedniej decyzji będzie wpływało pewnie wiele czynników. W zależności od aktualnej sytuacji – czasem lepiej jest wybrać kredyt, czasem zdecydowanie lepszym i trafniejszym wyborem okaże się leasing. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W podjęciu decyzji możemy jednak sobie pomóc. Mowa tu oczywiście o kontakcie ze specjalistą, który pomoże nam zrozumieć, które rozwiązanie będzie dla nas korzystniejsze. Ale nie tylko! W przestrzeni internetowej istnieją narzędzia, które w łatwy, bezpłatny i dość dokładny sposób są w stanie pomóc nam podjąć tę decyzję. Na stronie firmy CLS znajdziemy prosty w obsłudze kalkulator leasingu/kredytu (https://cls.pl/kalkulator/). Wystarczy wpisać wymagane, ale naprawdę podstawowe dane, aby w ciągu niespełna kilku sekund uzyskać satysfakcjonujące wyniki. Wygenerowany na stronie program, automatycznie wylicza ratę kredytu czy leasingu w zależności od wpisanych przez nas informacji. Możemy określić, przez jaki okres chcemy spłacać sprzęt, jaki będzie wkład własny. Kalkulator natychmiast dostosuje się do przedstawionych przez nas wytycznych. Sprawdź sam!

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.