Odkurzacze bezworkowe – dlaczego warto rozważyć ich zakup?

Jerzy Biernacki
25.02.2021

Odkurzacz workowy czy bezworkowy? Każdy z tych modeli ma swoje zalety. Odkurzacze workowe są bardziej powszechne i wciąż chętniej wybierane, odkurzacze bezworkowe natomiast poleca się alergikom, a także osobom, które troszczą się o ekologię. W tym tekście podpowiadamy, dlaczego warto się wyposażyć w odkurzacz bezworkowy!

Z tekstu dowiesz się:

  • jak działają odkurzacze bezworkowe,
  • na co zwrócić uwagę, wybierając odkurzacz bezworkowy,
  • czym wyróżniają się odkurzacze bezworkowe.

Odkurzacze bezworkowe często są polecane alergikom, nie tylko ze względu na brak kontaktu z kurzem podczas opróżniania zbiornika, ale też przez skuteczny system filtrowania powietrza, który zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia wewnątrz odkurzacza. Czytaj dalej, aby poznać pozostałe zalety odkurzaczy bezworkowych.

Na jakiej zasadzie działa odkurzacz bezworkowy?

Odkurzacze bezworkowe zasysają kurz i inne zanieczyszczenia z odkurzanej powierzchni do specjalnego pojemnika. W tej małej, zamkniętej przestrzeni powietrze wciągnięte do odkurzacza jest wprowadzanie w ruch wirowy, co umożliwia oddzielenie od niego zanieczyszczeń, które pozostają w pojemniku. Następnie powietrze przechodzi przez filtr, co oznacza, że wydostający się na zewnątrz strumień powietrza jest wolny od kurzu i brudu.

Dobry odkurzacz bezworkowy – jak go znaleźć?

Kiedy szukasz odpowiedzi na pytanie, jaki odkurzacz bezworkowy kupić, zastanów się, na jakich funkcjach i cechach urządzenia zależy Ci najbardziej. Mogą to być m.in.:

  • pojemność zbiornika – aby nie trzeba go było zbyt często opróżniać,
  • dodatkowe akcesoria – np. szczotka do tapicerki albo do parkietów,
  • moc silnika – im wyższa, tym lepsza,
  • regulacja mocy – aby dostosować moc urządzenia w zależności od odkurzanej powierzchni.

Decydując się na odkurzacz bezworkowy, zwróć również uwagę na zastosowany w nim filtr. Jednym z modeli filtrów chętnie wykorzystywanych przez producentów jest filtr HEPA, który wykonuje się ze spiekanego szkła. Taki filtr nie przepuszcza cząsteczek większych niż 0,3 µm, co oznacza, że zatrzymuje większość bakterii i grzybów, a nawet wirusów. Odkurzacz z takim filtrem dobrze sprawdzi się więc wszędzie tam, gdzie mieszkają alergicy, dzieci czy osoby starsze.

Jakie zalety mają odkurzacze bezworkowe

Główną zaletą odkurzaczy bezworkowych jest to, że nie musisz martwić się o konieczność zakupu nowych worków albo że nie dostaniesz odpowiednich worków do swojego modelu. Brak worków to także niższy koszt eksploatacji, większa troska o środowisko (nie generujesz nowych śmieci w postaci worków), a także wygoda użytkowania.

Nie mniej istotną korzyścią użytkowania odkurzacza bezworkowego jest także to, że poziom zapełnienia pojemnika na kurz nie wpływa na skuteczność odkurzania. W związku z tym wypełniony odkurzacz nie emituje nieprzyjemnego zapachu.

Odkurzacze bezworkowe znajdują coraz więcej zwolenników: są ekonomiczne i bardziej przyjazne dla użytkownika. Zajrzyj na stronę www.zelmer.pl, zapoznaj się z oferowanym przez markę odkurzaczem bezworkowym Oskar ZVC011P i zobacz, jak dużo możesz dzięki niemu zyskać.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.