Opakowania papierowe w gastronomii - dlaczego są tak popularne?

Marek Szydełko
23.06.2022

Dlaczego, choć opakowania jednorazowe wyrzucane są natychmiast po zużyciu, wiele firm gastronomicznych przywiązuje do nich tak dużą wagę? Opakowania papierowe, choć wydają się niepozorne, mogą w znacznym stopniu przyczynić się do sukcesu firmy — i jest ku temu wiele powodów!

Jedzenie z opakowania - praktyczne i wygodne rozwiązanie

Kupowanie jedzenia na wynos jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem. Dzięki istnieniu dedykowanych temu aplikacji i stron internetowych jest to prostsze niż kiedykolwiek i wielu klientów chętnie z tego korzysta. Decydując się na prowadzenie lokalu gastronomicznego musimy więc koniecznie to uwzględniać, a zamówione posiłki pakować w sposób estetyczny, a jednocześnie wystarczająco trwały.

Zjedzenie posiłku wprost z opakowania, bez konieczności przekładania go na talerz, jest bardzo wygodne zwłaszcza gdy jemy będąc poza domem, w podróży lub w pracy. Pudełko musi być jednak wystarczająco trwałe, nie przeciekać i nie odkształcać się w wyniku krojenia nożem lub trzymania przez dłuższy czas w dłoni. Papierowe opakowania sprawdzają się bardzo dobrze: spełniają wszystkie wymagania klientów, a jednocześnie są tanie oraz ekologiczne.

Opakowania papierowe, czyli troska o środowisko 

Korzystanie z dużych ilości jednorazowego plastiku nie jest w dzisiejszym świecie mile widziane i restauracja, która to robi, może spotkać się z dużą krytyką ze strony swoich klientów. Zwracamy coraz większą uwagę na aspekty ekologiczne, a przede wszystkim na to, jak ważne w temacie troski o środowisko są indywidualne wybory każdego z nas. Opakowania papierowe doskonale wpisują się w ten trend: nadają się do recyklingu, nie szkodzą planecie tak, jak robi to plastik, mając jednocześnie praktycznie wszystkie jego zalety. 

Choć mogłoby się wydawać, że torby i pudełka wykonane z papieru będą za mało wytrzymałe, to zupełnie nie jest to prawdą! Solidne wykonanie gwarantuje, że zapakowany posiłek bez problemu przetrwa transport, a pudełko nie odkształci się w trakcie jedzenia jego zawartości. Papierowe opakowania mają też przyjemniejszą fakturę, niż opakowania plastikowe: nie wyślizgują się z rąk i łatwiej jest wygodnie je trzymać podczas konsumpcji. 

Trwałe i tanie opakowania papierowe

Papierowe pudełka nie muszą być nudne! Na rynku dostępne są bardzo różnorodne kształty, rozmiary i kolory papierowych pudełek. Można także zamówić opakowania z logo swojego lokalu, lub zaprojektować dowolną, ciekawą grafikę i hasło reklamowe. Każdy posiłek zaczynamy jeść oczami: to dlatego tak ważne jest odpowiednie podanie posiłku oraz opakowanie, które sprawia, że potrawa wygląda apetycznie. 

Papierowe opakowania sprawdzą się w gastronomii w wielu sytuacjach: zarówno podczas pakowania zamówień na wynos jak i przy wszelkich imprezach plenerowych. Wykonane z papieru pudełka są wygodne w transporcie, nie szkodzi im wysoka temperatura i nie przeciekają, gdy umieścimy w nich płynne jedzenie. Kontakt z papierem nie wpływa na smakowe walory potrawy. Co ważne: takie opakowania są dostępne w najróżniejszych rozmiarach i kształtach, więc niezależnie od tego, jaki rodzaj posiłków serwujemy na pewno uda nam się wybrać coś odpowiedniego. 

Lokale gastronomiczne coraz częściej zwracają uwagę na opakowania używane w swojej pracy. Papierowe pudełka oraz torby są wytrzymałe, niedrogie i wszechstronne, a dodatkowo ekologiczne. Można wyprodukować je na wiele sposobów: szeroki wybór gotowych opakowań papierowych znajdziemy na stronie https://unipack.pl/sklep/opakowania/opakowania-papierowe/.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.