Parki rozrywki w Polsce - który gwarantuje najlepsze rodzinne atrakcje?

Marek Szydełko
10.11.2022

Kolejne wakacje przed nami - już teraz warto zastanowić się, gdzie z całą rodziną możecie wyjechać na urlop. Rodzinny park rozrywki jest doskonałym pomysłem na spędzenie rodzinnych chwil. Liczne atrakcje, od których może zakręcić się w głowie gwarantują świetną zabawę zarówno dla najmłodszych gości jak i dla wielbicieli mocniejszych wrażeń. Park miniatur, park owadów, park mitologii, park linowy - dobrze się zastanówcie nad wyborem, bo parków rozrywki jest wiele! A tymczasem zajrzyjmy do najpopularniejszych rodzinnych parków rozrywki w Polsce.

Najlepsze parki rozrywki w Polsce wychodzą do rodzin z niezwykle zróżnicowaną pod względem atrakcji ofertą, bo przecież rozrywka jest nie tylko dedykowana dzieciom - na rodziców również czeka cała masa niezapomnianych wrażeń. Sprawdźcie, co Wam przypadnie do gustu z listy dostępnych atrakcji!

Rodzinny park rozrywki w Polsce - Energylandia w Zatorze

Energylandię nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To tu w miejscowości Zator w upalne dni dzieci szaleją na wodnych i (nie tylko) atrakcjach. Ten największy, bo mieszczący się na obszarze aż 26 hektarów, Park Rozrywki w Zatorze od wielu już lat cieszy się ogromną popularnością. Dzięki kilkudziesięciu atrakcjom, które są dedykowane dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe bez problemu dopasują rodzaj rozrywki do swoich preferencji. Najwyższy poziom obsługi, liczne atrakcje i komfort gości - to sprawia, że to miejsce rocznie odwiedzają tysiące turystów, głodnych wrażeń na światowym poziomie. 

Jeden bilet wstępu pozwala na korzystanie ze wszystkich atrakcji i urządzeń przez cały dzień, bez żadnych ograniczeń i limitów. Żaden miłośnik emocjonującej rozrywki nie musi się już przejmować, że w połowie zwiedzania zabraknie pieniędzy na kolejną przejażdżkę. W miasteczku zabawa trwa i trwa gdyż park przez cały dzień jest do Twojej dyspozycji. Na gości czeka specjalny układ alejek widokowych, duży plac zabaw, ogromny parking oraz nowoczesny system kilkudziesięciu kas - wszystko dla komfortu odwiedzających.

Westernowy Park Rozrywki Twinpigs w Żorach 

 Amerykański park rozrywki Twinpigs to pierwszy w Polsce Park Rozrywki, którego architektura i klimat zaczerpnięte zostały z filmów o Dzikim Zachodzie. Miasteczko mieszczące się na obszarze 10 hektarów zostało podzielone na strefy tematyczne, które nawiązują do historii. Goście odkrywają Amerykę wraz Kolumbem na jego legendarnym statku Santa Maria. Na gości czeka hawajska plaża, stacja kosmiczna oraz meksykańska hacjenda. Strefa leśna kryje w sobie ciekawostki na temat życia rdzennych Amerykanów, zaś gry kreatywne pozwolą na doskonałą zabawę dla całej rodziny. Jednak to nie koniec! Co kryje się w repertuarze innych atrakcji?

Twinpigs to największy park rozrywki, w którym żaden miłośnik dobrej zabawy z pewnością nie będzie się nudził. W parku linowym sprawdzicie swoje umiejętności zapewniając dobrą zabawę całej rodzinie. Na terenie parku prócz parków linowych znajdują się także strefy gier w technologii rozszerzonej rzeczywistości, karuzele i wielowymiarowe kina. Wesołe miasteczko skrywa w sobie także wiele miejsc piknikowych i zacisznych zakątków, w których można się zrelaksować i wypocząć. Westernowy Park Rozrywki w Żorach, to miejsce dedykowane zarówno dzieciom w wieku szkolnym jak i przedszkolnym. 

Jakie atrakcje czekają w Parku Rozrywki w Łebie?

Niezapomniane wrażenia czekają także w Łebie! To tu znajduje się Rodzinny Park Rozrywki, który z pewnością zaskoczy miłośników dinozaurów, ale nie tylko. Jura park z dinozaurami w naturalnej wielkości, położony na 20 hektarach stanowi nie lada gratkę dla pasjonatów prehistorycznych gadów. Jednak park dinozaurów to nie koniec tych różnorodnych atrakcji. Co jeszcze mieści się w Łeba Park?

Tylko prawdziwych śmiałków zaprasza zamek strachu czyli tak zwana strefa ekstremalna, w której na gości czekają upiorne komnaty i inne atrakcje. Na odwiedzających czeka także Bajlandia z bajkowymi strefami atrakcji, która zaprasza w podróż do świata bajek w trójwymiarze! A jeśli macie ochotę przenieść się do ery kamienia łupanego, pojazdy Flinstonów zabiorą Was w tą podróż! 

Parki rozrywki w Polsce - Rabkoland Park Rozrywki

W parkach rozrywki to świetna zabawa gra pierwsze skrzypce! Tak też jest w parku rozrywki Rabkoland, który bawi i edukuje dzieci już od najmłodszych lat. Na terenie parku znajduje się wiele atrakcji, do których bez wątpienia należą liczne place zabaw, weneckie karuzele, zabawy na farmie, spacer po wiosce Wikingów oraz wodne przejażdżki. Do wesołego miasteczka przybywają rodziny z całej Polski, aby zapewnić sobie fantastyczną zabawę, która z pewnością jest spełnieniem ich marzeń. Miłośnikom zabaw na świeżym powietrzu polecane są tematyczne strefy nawiązujące do klimatu danej atrakcji takie jak Karmienie Zwierząt, Kamienny Pociąg, Szuwary Misia Odwagi.

Szukając równie emocjonującej alternatywy dla powyższych skorzystaj z atrakcji, które są warte Twojej uwagi. Bogata oferta atrakcji kryje się pod tajemniczymi strefami zabawy takimi jak: Ratusz, Bal Butów, Klejnot, Strzelnica. Zaintrygowany? Nie czekaj dłużej i już dziś sprawdź co Parki rozrywki  w Polsce mają Wam do zaoferowania!
 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.