Plakat typograficzny – ozdoba z charakterem i… dobrym przesłaniem!

Mariusz Siwko
01.10.2019

W świecie aranżacji wnętrz mówi się przede wszystkim o trendach i modach, które, bywa tak, że zmieniają się kilka razy w ciągu roku. W tym artykule chcemy się natomiast skupić na ozdobach, które nie tylko odznaczają się ponadczasowym charakterem, ale są także skierowanie do każdego z nas. Są to bowiem dekorowane napisami plakaty. Typografia ma to do siebie, że sprawdzi się u każdego i w każdym wystroju. Wielość cytatów i haseł otwiera przed nami naprawdę szeroki wachlarz możliwości, dlatego jesteśmy pewni, że to propozycja, która spodoba się wielu czytelnikom.   

Co jest najważniejsze w wystroju mieszkania? To, byśmy dobrze się w nim czuli. W jaki sposób można osiągnąć taki efekt? My chcemy się skupić przede wszystkim na ozdobach. To właśnie one są kropką nad i – zwieńczeniem całego wystroju. Wprowadzając kilka nowych akcentów, możemy nadać przestrzeni przytulnego i pozytywnego charakteru, modyfikując w ten sposób wygląd mieszkania i jego wpływ na nasze samopoczucie. Będziemy zaskoczeni, jak wiele się zmieni, gdy w salonie, sypialni czy przedpokoju pojawią się przyciągające wzrok plakaty. Typografia okaże się strzałem w dziesiątkę. Sprawdźcie sami!

Dekoracja pełna motywacji

https://myloview.pl/plakaty/wg-kategorii/typograficzne/

Czy ozdoba może pełnić funkcje praktyczne? Przyjęło się twierdzić, że dekoracja to element głównie estetyczny, którego rola ogranicza się do tego, by ładnie się prezentować. Tymczasem możemy wprowadzić do wystroju akcent, który będzie również użyteczny. Znakomitym przykładem są typograficzne plakaty z motywującym przesłaniem. Jakim? Cytatów jest naprawdę wiele, a wybór konkretnego rozwiązania powinien być dopasowany do naszych potrzeb. Świetnym pomysłem jest proste w wyrazie hasło: „I can and I will”, ale ciekawą propozycją jest także: „Change your thoughts and you’ll change your world”. O takiej ozdobie można mówić nie tylko w kontekście wykonywanej przez nas pracy. To prawda, że motywujący do działania lub podejmowania nowych wyzwań plakat będzie znakomitym rozwiązaniem do służbowego lub domowego biura, ale przyda się także na przykład w salonie. Napis: „Success will not come tomorrow unless you start today” może być zachętą do przeprowadzenia od dawna przekładanego remontu, zapisania się na kurs językowy czy wysprzątania mieszkania. Zaletą plakatów jest to, że zawiesimy je na ścianie w mgnieniu oka, więc akurat do tego nie będziemy potrzebować motywacji!

Wystrój z przymrużeniem oka

https://myloview.pl/plakaty/

Aranżacją wnętrz możemy się bawić. Przestrzeń, w której żyjemy, nie musi być poważna ani formalna. Wpuśćmy do mieszkania trochę oddechu i swobody, postawmy na kolorowe dodatki lub oryginalne akcenty. Tak jak w modzie dopuszczalne są rozwiązania z przymrużeniem oka – na przykład T-shirty ze śmiesznymi nadrukami – tak i w wystroju mogą się pojawić zabawne elementy. Jakie? Doskonałym przykładem jest plakat typograficzny w ramie, który wywoła uśmiech na naszej twarzy za każdym razem, gdy na niego spojrzymy. Najlepszy efekt zyskamy, gdy będziemy kreatywni i puścimy wodze naszej fantazji. Spośród tysiąca propozycji wybraliśmy po jednym przykładzie do trzech pomieszczeń, w których spędzamy najwięcej czasu. Naszym pomysłem na ozdobienie salonu jest napis: „I’m not weird. I’m limited edition”. W sypialni, w której zaczynamy każdy dzień, sprawdzi się hasło: „Wake up and be awesome”. Natomiast jeśli lubimy jeść i jesteśmy prawdziwymi smakoszami, do kuchni wprowadźmy wzór z tekstem: „First we eat, then we do everything else”. Dzięki takim ozdobom w naszym mieszkaniu zapanuje przyjazna atmosfera, idealna do spędzania tutaj długich, jesiennych wieczorów. 

Plakat z myślą o naszej planecie

plakat

W tym roku w aranżacjach mocno odzywają się trendy związane z ekologią. Dbanie o planetę znalazło się w centrum zainteresowania nie tylko ekologów, ale także projektantów wnętrz, którzy za pomocą przemyślanych rozwiązań chcą pozytywnie wpływać na środowisko, zmniejszając ilość śmieci i szkodliwych odpadów. Jeśli dobro Ziemi także i nam leży na sercu, w codziennym życiu sięgamy przede wszystkim po eko produkty, a w mieszkaniu dominują naturalne materiały i surowce, podkreślmy to za pomocą odpowiednich plakatów. Możemy zawiesić je w przedpokoju, salonie czy kuchni – wszystko zależy od tego w jakim miejscu taka ozdoba będzie najbardziej widoczna. Naszą uwagę przykuły trzy typograficzne propozycje. Na ścianie może pojawić się proste w wyrazie hasło: „Join the green side”, które podkreśli nasz związek z naturą. Drugim pomysłem jest cytat: „Small acts change the world”, który będzie nam przypominał, że nasze codziennie działania nie są bez znaczenia. Trzeci plakat głosi natomiast: „Keep the ocean clean”. Hasło zostało wpisane w sylwetkę wieloryba, zwracając uwagę na zanieczyszczanie oceanów wszechobecnym plastikiem. 

Plakaty typograficzne to znakomity pomysł, by wyrazić siebie i swoją osobowość, a jednocześnie podkreślić, co jest dla nas ważne. Co więcej, taka ozdoba w mgnieniu oka ożywi i urozmaici wystrój, nadając mu ciekawego charakteru. To sprawdzony przepis na mieszkanie, w którym poczujemy się dobrze, jak nigdzie indziej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.