Plakaty - nowoczesne grafiki na ścianę do domu

Maciej Piwowski
05.01.2022

Stworzenie nowoczesnej aranżacji w domu wcale nie musi być dużym wyzwaniem. Istnieje kilka prostych sposobów na to, by wyczarować taki klimat we wnętrzu. Wiele zależy od tego, na jaki styl postawimy. Dużą pomocą w realizacji takich aranżacji są plakaty. Ich różnorodność pozwala na swobodne dopasowanie odpowiedniej tematyki do wnętrza, jakie chcemy uzyskać.

Plakaty - nowoczesne grafiki: dlaczego warto?

To prosty, a jednocześnie mieszczący się w obecnych trendach wnętrzarskich sposób na wykreowanie intrygującej ozdoby na ścianie. Może stać się dopełnieniem całej aranżacji lub jej punktem centralnym. Przede wszystkim plakat, który obecnie możemy nabyć w sklepie internetowym plakatomania.pl nie ma nic wspólnego z plakatami dołączanymi niegdyś do gazet. To wysokiej jakości wydruk, na szlachetnym papierze. Co ważne - umieszczając plakat nawet w prostej drewnianej czy metalowej ramie lub dodając do niego passe-partout mamy szansę sprawić, by całość prezentowała się bardziej elegancko i wytwornie.

Ciekawym, a jednocześnie bardzo popularnym w ostatnim czasie sposobem na prezentowanie takich grafik jest tworzenie na ścianach salonów czy innych pomieszczeń mini galerii. Dzięki temu plakaty stają się wówczas wyjątkową, przyciągającą oko dekoracją. Istotną zaletą plakatów jest ich stosunkowo niska cena. Zwykle nie przekracza ona kwoty kilkudziesięciu złotych, choć jest uzależniona też od jakości wydruku, użytego papieru i jego rozmiarów.

Co przedstawiają plakaty z nowoczesnymi grafikami?

Tu możliwości jest sporo. Nowoczesny plakat wcale nie zawsze musi prezentować jakąś futurystyczną grafikę, choć oczywiście i takich propozycji nie brakuje. Jeśli jednak nie do końca przemawiają do nas takie formy ekspresji, możemy postawić np. na plakaty z napisami. Mogą to być inspirujące cytaty czy fragmenty ulubionych książek. Nowoczesne plakaty mogą stanowić reprodukcje obrazów mniej lub bardziej znanych autorów. Nierzadko są to także fotografie. I tu również tematyka jest różna - od zdjęć typowo pejzażowych, poprzez portrety i akty, aż po projekty o nieoczywistej tematyce.

Jeśli marzy nam się galeria na ścianie, a nie do końca czujemy się na siłach by samodzielnie stworzyć kompozycję z różnych grafik, możemy posiłkować się gotowymi zestawami plakatów. Wówczas otrzymujemy komplet składający się np. z 3-7 plakatów w jednym rozmiarze lub w różnych, do powieszenia w dowolnej konfiguracji. Pewne wówczas jest to, że wszystkie razem zaprezentują się jako całość spójna pod względem tematyki czy np. kolorystyki.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.