Podkręć sprzedaż dzięki lepszym zdjęciom. Poznaj prosty sposób na lepszą reklamę!

Mateusz Nowak
30.09.2022

Sprzedaż internetowa nie należy dziś do najłatwiejszych sposobów na zarobek. Jednocześnie, konsumenci przywykli już, że produkty czy usługi dostępne są dla nich na wyciągnięcie ręki, między innymi dzięki serwisom i sklepom internetowym. Jak wyróżnić się spośród rosnącej konkurencji i przyciągnąć uwagę klientów? Jest na to kilka prostych sposobów. Jednym z nich jest wyróżnienie się oryginalnymi zdjęciami.

Skuteczne kampanie reklamowe – jak je udoskonalić?

Uwagę Klienta w pierwszej kolejności przyciąga obraz. Jeśli uda nam się zostać zauważonym, wówczas w grę wchodzi chwytliwy slogan reklamowy, a w dalszej kolejności szczegóły proponowanej oferty. Tworzenie oryginalnych grafik nie jest zadaniem dla każdego. Wymaga nie tylko nieograniczonej wyobraźni i kreatywności, ale też sporej dawki umiejętności w projektowaniu tego typu dzieła. Konieczna jest znajomość podstaw projektowania graficznego, a także zaawansowana wiedza dotycząca obsługi programów do projektowania.

Nie załamuj się jednak, ponieważ istnieją alternatywne metody, które pozwolą Ci na stworzenie wyjątkowych obrazów reklamowych, bez konieczności kierowania budżetu na tworzenie kosztownych kreacji.

Na rynku dostępnych jest wiele tzw. stocków z grafikami i zdjęciami, których licencje umożliwiają ich komercyjne wykorzystanie. Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że jedną grafikę lub zdjęcie może wykorzystywać jednocześnie wiele osób. Warto więc nieco ją „podkręcić”, żeby stanowiła punkt wyróżniający naszą reklamę. Jak to zrobić, nie będąc profesjonalnym grafikiem?

Gotowe presety i bezpłatny Lightroom

Jednym z najłatwiej dostępnych rozwiązań jest skorzystanie z gotowych presetów stworzonych z myślą o bezpłatnym programie do obróbki obrazów, jakim jest Lightroom. To wygodne narzędzie może posłużyć nie tylko do celów prywatnych i udoskonalania zdjęć do domowego albumu, ale także do podkręcania efektów kolorystycznych zakupionych zdjęć lub grafik komercyjnych.

Dzięki gotowym presetom do Lightrooma, które są zbiorem zdefiniowanych ustawień w zakresie kolorów, światła czy cienia, możesz przy kilku kliknięciach stworzyć oryginalne obrazy, które wyróżnią Twoją treść reklamową.

Gdzie znaleźć gotowe presety do Lightrooma?

Miejsc, w których dostępne są gotowe presety też jest całkiem sporo. Warto jednak korzystać ze sprawdzonych dostawców tego rozwiązania i zwrócić uwagę na to, czy stworzone presety dostępne są dla każdej wersji Lightrooma (starszej i nowszej), a także czy jest możliwość korzystania z nich na urządzeniach mobilnych. Jednym z wartych uwagi magazynów z gotowymi presetami jest GetPrsts. Znajdziesz tam zestawy i kolekcje odpowiadające niemal każdej okoliczności niezależnie od tego, czy dotyczy pory roku, Święta czy konkretnej kolorystyki.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.