Podpowiadamy, jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia OC!

Jerzy Biernacki
28.09.2019

Ubezpieczenie OC jest polisą, której posiadanie jest obligatoryjne. Oznacza to, że każdy posiadacz pojazdu musi ją wykupić, a za jej brak grożą wysokie kary finansowe. Nie warto rezygnować z jej wykupienia, choć jednorazowy koszt może przerażać. Podpowiadamy, jak znaleźć najkorzystniejszą – zarówno pod względem cenowym, jak i zakresu ubezpieczenia – ofertę OC!

Dlaczego posiadanie OC jest tak ważne?

Ubezpieczenie komunikacyjne, jakim jest OC, chroni kierowców przed ponoszeniem wysokich kosztów związanych z uszkodzeniem pojazdu osoby biorącej udział w kolizji. Jest to ubezpieczenie, które daje poczucie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Dzięki niemu sprawca stłuczki nie musi się martwić, że nie będzie miał z czego zapłacić za naprawę samochodu, który został uszkodzony z jego winy. Kierowca pojazdu poszkodowanego dostanie zaś środki na naprawę od ubezpieczyciela, dzięki czemu nie będzie musiał się stresować, że sprawca wypadku będzie unikał wzięcia odpowiedzialności za swoją nierozwagę lub błąd na drodze. Każda ze stron korzysta, mimo iż wiele osób wyraża niezadowolenie za każdym razem, gdy musi wykupić tę polisę.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC?

Jakie powinno być idealne ubezpieczenie OC? Relatywnie niedrogie, a najlepiej – tanie. Tak z pewnością odpowiedziałaby większość posiadaczy pojazdów mechanicznych. Warto zaznaczyć, że rozpiętość cen między ofertami konkretnych firm ubezpieczeniowych jest niezwykle szeroka – różnice mogą wynosić od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych! Nic więc dziwnego, że największą popularnością cieszą się najtańsze oferty. Niestety, nie zawsze najtańsze oznacza najkorzystniejsze... zwłaszcza w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych.

Czym różnią się od siebie konkretne oferty OC?

To, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe nie jest równoznaczne z tym, że oferty firm ubezpieczeniowych nie różnią się od siebie niczym z wyjątkiem ceny. Ubezpieczyciele, aby przyciągnąć do siebie klientów, oferują dodatkowe benefity. Do najpopularniejszych z nich należą: zielona karta, BLS (bezpośrednia likwidacja szkód) i pakiet Assistance. Pozacenowe aspekty ubezpieczeń odgrywają istotną rolę w zdefiniowaniu tego, która oferta OC jest tą najkorzystniejszą. Najtańsze oferty są jednak zazwyczaj niezwykle ograniczone i klienci nie mają co liczyć na dodatkowe benefity, za to oferty o kilkanaście złotych droższe – już tak. 

Jak znaleźć najtańsze OC?

Pierwszym krokiem do wybrania OC „szytego na miarę” jest określenie potrzeb i oczekiwań względem tego rodzaju ubezpieczenia. Jeżeli posiadasz już AC i Assistance, z pewnością będzie zależało Ci na dobraniu najkorzystniejszej cenowo oferty. Jeżeli jednak OC będzie jedynym ubezpieczeniem komunikacyjnym Twojego samochodu, warto skorzystać z porównywarki internetowej i bliżej przyjrzeć się ofertom różnych ubezpieczycieli – zwracając szczególną uwagę na benefity i inne aspekty pozacenowe. Więcej porad znajdziesz na: https://kioskpolis.pl/jak-znalezc-najtansze-ubezpieczenie-oc/

Wykorzystując kalkulator OC AC możesz zestawić ze sobą różne warianty ubezpieczenia. Wystarczy, że uzupełnisz informacje dotyczące posiadanego przez Ciebie samochodu, miejsca zamieszkania i swojego wieku, aby móc dobrać ofertę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.