Pomysł na biznes w internecie

Krzysztof Jagielski
07.09.2021

Po pandemii zainteresowanie biznesem, w sieci jest znacznie większe. Przyczyną tego jest brak negatywnych wpływów „lockdown’ów” na internet, a wielu branżach można zaobserwować pozytywny wpływ. Jak otworzyć biznes w internecie? Jak w internecie zarabiać? Osoby posiadające swoje firmy stacjonarne mają ułatwione zadanie. W tym artykule przedstawię Wam kilka pomysłów na biznes internetowy, który może okazać się ratunkiem dla dochodów, w pandemicznym świecie.

Po pandemii zainteresowanie biznesem, w sieci jest znacznie większe. Przyczyną tego jest brak negatywnych wpływów „lockdown’ów” na internet, a wielu branżach można zaobserwować pozytywny wpływ. Jak otworzyć biznes w internecie? Jak w internecie zarabiać? Osoby posiadające swoje firmy stacjonarne mają ułatwione zadanie. W tym artykule przedstawię Wam kilka pomysłów na biznes internetowy, który może okazać się ratunkiem dla dochodów, w pandemicznym świecie.

Przeniesienie sklepu stacjonarnego do internetu

Jeżeli posiadasz sklep stacjonarny. Może zainwestować, w rozwój i stworzyć sklep internetowy. Nie ważne czy w stacjonarnym sklepie sprzedajesz odzież czy żywność. W przypadku odzieży twoim targetem są użytkownicy z Polski, w przypadku sklepu internetowego z żywnością Twoim targetem są klienci lokalni. Otworzenie sklepu internetowego to inwestycja około 6 tys. złotych. Koszt domeny oraz serwera na rok nie powinien przekraczać 400 złotych.

Otworzenie sklepu internetowego, w modelu dropshipping

Jest to pomysł na biznes dedykowany szczególnie nowym przedsiębiorcą, mniej doświadczonym w handlu, w sieci. Więcej o dropshippingu dowiesz się na stronie Design Cart w artykule „Wszystko o dropshipping”. Tutaj pokrótce opiszę model sprzedaży dropshippingowej, oraz podpowiem jak rozpocząć sprzedaż internetową dropshipping.

Czym jest dropshipping?

Dropshipping to model sprzedaż polegający na zdobywaniu klienta, i przekazywaniu zamówienia hurtowni, w celu realizacji jego. Największą zaletą tego modelu sprzedaży jest brak konieczności posiadania swojego magazynu, w którym przechowywalibyśmy towar oraz brak konieczności zakupu towaru. Całym procesem od momentu zdobycia klienta zajmuje się hurtowania. Dlatego model ten polecany jest dla początkujących. Koszt otwarcia takiego sklepu internetowego wynosi około 6000zł. Sklep internetowy sprzedający w modelu dropshipping wymaga również rozszerzenia, które by importowało produkty z hurtowni, narzucało na nie marżę, a następnie wyświetlało na naszym sklepie internetowym.

Stworzenie sklepu internetowego dla restauracji

Sklep internetowy nie musi jedynie zajmować się sprzedażą produktów oraz ich wysyłką. Może również przyjmować zamówienia na żywność. Wiele restauracji, barów podczas pandemii przeniosła się właśnie do sieci, udostępniając swoim klientom możliwość zamówienia posiłku online z dowozem do domu.

Sklep internetowy dla restauracji ma nie mal identyczną budowę i funkcjonalność jak tradycyjny sklep internetowy. Te tworzone dla restauracji zazwyczaj mają jedynie zmiany w obrębie płatności, tu zazwyczaj używa się płatności online, znacznie rzadziej płatności przy odbiorze. Kolejną zmianą jest metoda wysyłki, gdzie najczęściej restauracja samodzielnie dowozi żywność.

Koszt utworzenia sklepu internetowego dla restauracji to około 6 tys. złotych. Do sklepu internetowego można dodatkowo dokupić rozszerzenia usprawniającej proces zamawiania dań, jednak nie jest to niezbędne do prawidłowego działania sklepu.

Sprzedaż wiedzy przez internet

Produktem jest też wiedza, a więc jeżeli osiągnąłeś sukces, w jakiejś branży i szukasz pomysłu na dodatkowy biznes to wiedza „know how” jest dzisiaj świetnie sprzedającym się produktem. Jeżeli coś dobrze robisz, malujesz, grasz na gitarze to Twoja wiedza jest tak naprawdę poszukiwana.

Do sprzedaży wiedzy czy to w formie plików pdf, czy plików filmowych, najlepszym narzędziem jest również sklep internetowy. Większość systemów e-commerce jest już przygotowana do sprzedaży produktów niematerialnych, nie wymagających wysyłki. Oznacza to że koszt otwarcia takiego biznesu jest stosunkowo niski.

Do otwarcia tego typu sklepu internetowego potrzebujesz tradycyjna platformę e-commerce, którą już możesz kupić w cenie około 6 tys. złotych.

W artykule opisałem biznesy internetowe, na które ostatnio się natknąłem i zrobiły na mnie wrażenie. Oczywiście o sukcesie danych sturtup’ów zadecyduje jakość wykonania oraz promocja biznesu w internecie. Nie mniej wyżej wskazane drogi wydają się ciekawe i w szczycie swojej rozwojowej drogi. Jeżeli spotkaliście się ostatnio z ciekawym biznesem wartym opisania, zapraszam do komentowania.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.