Pomysły na ferie zimowe w domu - co zrobić, by nie były nudne?

Piotr Kowalczyk
04.12.2020

Ferie zimowe to czas odpoczynku od szkoły, co dla rodziców oznacza bardzo często konieczność wzięcia kilka dni wolnego, aby opiekować się pociechami i spędzić z nimi trochę czasu.

Nie każdy może sobie pozwolić na wysłanie dziecka na wyjazd i z tego właśnie powodu zostają bezpieczne ferie zimowe w domu, które wcale nie mu-szą być monotonne. Wystarczy odrobina dobrych chęci, nieco kreatywności i wszystko może się doskonale udać. Wszystko, co musisz zrobić, to wymyślić dziecku szereg interesujących aktywności na każdy dzień ferii. Dzięki temu Twoja latorośl dowie się, że czas wolny to nie tylko telewizor, konsola i statyczne spędzanie czasu. Poznaj więc ciekawe pomysły na wspólne aktywności podczas ferii zimowych.

Wspólne gotowanie

Pokaż dziecku, że rozrywką może być spędzony razem czas w kuchni. Gotowanie całą rodziną to same plusy. Dzięki temu przygotujesz wraz z najbliższymi potrawy, na które zwykle nie masz czasu, albo które przeważnie zamawiasz online. Cała rodzina w ten sposób będzie brać udział w przygotowywaniu jedzenia, a każdy będzie miał konkretne zadanie kulinarne do wykonania. To może być ugniatanie ciasta czy też krojenie składników. Wspólne pichcenie w domu to idealny czas na śmiechy, rozmowy i doskonałą zabawę.

Dotleniające spacery

Regularne spacery zbawiennie wpływają na małego człowieka i potrafią go dobrze zahartować, wzmacniając odporność. Wieczorne wyjścia mogą więc świetnie wpłynąć na kondycję Twojego malucha. Starsze dzieci docenią pozytywny wpływ spacerów na cerę, młodsze dzieci z radością poznają nowe, do tej zakamuflowane miejsca w lokalnej okolicy. Spacery planuj razem ze swoimi pociechami, zaangażuj je w wymyślanie trasy każdej wyprawy. Jeśli spacer nie będzie za długi, to dzieci się nie zniechęcą i każdego dnia będą podchodziły z entuzjazmem do nowej wyprawy.

Gry planszowe

Oprócz spacerów i wspólnego gotowania liczą się również gry i zabawy. Planszówki zanotowały mocny powrót i znowu są popularne. Nowe pokolenie poznaje nieśmiertelne klasyki, a na rynek wciąż wchodzą nowe ciekawe gry. Przygotuj wieczór z turniejem planszówek. Taka forma rywalizacji na pewno przypadnie do gustu całej rodzinie. Za każde zwycięstwo przyznawaj punkty. Na koniec turnieju podsumuj wyniki i wręcz zwycięzcy nagrodę-niespodziankę.

Zamiast wyprawy w góry - wspinaczka

Jeśli dziecko marzy o wyjeździe w góry, nauka wspinaczki może okazać się całkiem trafionym pomysłem. Na pewno znajdziesz blisko swojego domu miejsce, w którym Twoja pociecha będzie mogła odkryć ten fascynujący sport. Znajdź odpowiedniego instruktora, który będzie umiał zachęcić dziecko do wspinaczki. Może się bowiem okazać, że podczas tych ferii zimowych w domu narodzi się nowa pasja, która będzie kontynuowana po przerwie zimowej.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.