Poznaj sposoby na nieinwazyjne odmładzanie twarzy

Mateusz Nowak
26.04.2021

Inwazyjne, chirurgiczne zabiegi odmładzające z użyciem skalpela powoli odchodzą do przeszłości. Są one kosztowne, inwazyjne i wiążą się z dużym ryzykiem powikłań. W ich miejsce pojawiają się metody, które umożliwiają odmłodzenie twarzy bez uszkadzania naskórka. Nowoczesne zabiegi są bardzo skuteczne, nie wymagają hospitalizacji ani długiej rekonwalescencji. Zwykle już na drugi dzień możemy wrócić do codziennych obowiązków, a nikt nawet nie zorientuje się, że w naszą urodę ingerował kosmetolog. Efekty są naturalne i trwałe.

Odmładzanie twarzy bez skalpela – cel współczesnej medycyny estetycznej

Celem medycyny estetycznej jest poprawianie urody i zapewnianie wysokiej jakości życia pacjentom przy pomocy jak najmniej inwazyjnych metod. Dlatego zabiegi na odmłodzenie twarzy oferowane przez kliniki piękna to w dużej mierze procedury z wykorzystaniem nowoczesnych i dobrze przebadanych technologii, takich jak laseroterapia, ultradźwięki czy fale radiowe.

Laserowe odmładzanie twarzy

Jeżeli zależy nam na skutecznym liftingu bez skalpela, to warto rozważyć laserowe odmładzanie twarzy. Lasery nie od dziś znane są ze swojego zastosowania w redukcji zmarszczek i liftingu. Przełomowym odkryciem jest laser nieablacyjny, taki jak ClearSkin PRO Special Edition, używany przez specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie. W przeciwieństwie do lasera ablacyjnego, urządzenie to umożliwia gruntowną przebudowę skóry, bez uszkadzania jej powierzchni.

Wiązka lasera o długości 1540 nm przenika do głębokich warstw skóry i tam wywołuje kontrolowane mikrouszkodzenia termiczne, inicjujące procesy regeneracyjne. Laser zapoczątkowuje wzmożoną produkcję włókien kolagenowych, dzięki czemu poprawia się napięcie i ujędrnienie skóry. Skutkiem frakcyjnego odmładzania twarzy jest też koagulacja białek i odparowanie wody, co powoduje natychmiastową redukcję nierówności na skórze, takich jak zmarszczki, blizny czy rozstępy.

Lifting ultradźwiękowy

Innowacją w dziedzinie odmładzania skóry jest też lifting HIFU, czyli zabieg z zastosowaniem skoncentrowanych ultradźwięków – z ang. High Intensity Focused Ultrasound. Jest to procedura całkowicie nieinwazyjna i niewymagająca okresu rekonwalescencji. Co więcej, satysfakcjonujące efekty odmłodzenia twarzy pojawiają się już po jednym zabiegu i utrzymują się długotrwale. Zabieg ten cofa i spowalnia starzenie się skóry, dzięki czemu przez długi czas można cieszyć się młodym wyglądem. Proces starzenia oczywiście postępuje, ale dużo wolniej.

Lifting ultradźwiękowy polega na podgrzaniu głębokich warstw skóry, bez uszkadzania naskórka. Dzięki temu na danym obszarze dochodzi do gwałtownej koagulacji białek. Komórki skóry stymulowane są do namnażania włókien kolagenowych. Jednocześnie zmniejszane są miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej. Skóra twarzy staje się bardziej napięta i wysmuklona. Atutem tego zabiegu jest również ogromna precyzja, która umożliwia lekarzowi lub kosmetologowi pracę na niewielkich i delikatnych obszarach, np. okolicach oczu, obszarze wokół ust czy podbródku.

Czy nieinwazyjne zabiegi na odmłodzenie twarzy są w ogóle skuteczne?

Eksperci medycyny estetycznej gwarantują, że efekty laserowego odmładzania twarzy czy liftingu ultradźwiękowego są równie skuteczne, jak terapie z użyciem igły czy skalpela. Urządzenia wykorzystywane podczas zabiegów medycyny estetycznej zostały starannie dopracowane i poddane licznym badaniom. Ich skuteczność potwierdzają pozytywne opinie pacjentów klinik piękna.

Jeżeli zależy Ci na dobraniu odpowiedniego zabiegu do potrzeb swojej skóry, skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki i skorzystaj z profesjonalnej pomocy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.