Pożyczki przez Internet - gdzie szukać uczciwych ofert?

Remigisz Szulc
13.08.2019

Skorzystaj z wiarygodnej porównywarki ofert kredytowych firm, które są godne zaufania.

Internet jest obecnie źródłem wszelkich informacji, ofert, ale przy tym niestety również i oszustów. Zawierając jakąkolwiek umowę, musisz mieć pewność, że podejmujesz się współpracy na warunkach w niej określonych. Często umowy są długie i napisane takim językiem, że odechciewa się je czytać po pierwszym akapicie. Bywa to ogromnym błędem wiążącym się z finansowymi konsekwencjami. Co zatem zrobić, jakie kroki podjąć, by nie paść ofiarą nieuczciwych lichwiarzy?

Dla kogo są pożyczki przez internet?

Przede wszystkim dla ludzi, którzy potrzebują szybkiej gotówki, a banki odrzucają ich wnioski. Wystarczy, że nie mieścisz się w ich przedziale wiekowym, nie możesz przedstawić umowy o pracę na czas nieokreślony lub Twoje dochody są zbyt niskie. Nawet jeśli spełniasz wszystkie te warunki, możesz nie otrzymać kredytu z uwagi na brak historii w Biurze Informacji Kredytowej. Samo bycie poprawnym, uczciwym obywatelem nie jest dla banku wystarczające. Dopiero nienaganna historia kredytowa może zmienić ich decyzję. Czasem wystarczy, że kupując zwykłe żelazko, czy suszarkę do włosów, rozłożysz spłatę na raty. Jeżeli jednak w BIK nie istniejesz, nie ma Cię również dla banku. Warto również wiedzieć, że częste wyszukiwanie Twojej historii w BIK może negatywnie wpłynąć na przyszłe decyzje banku. Będzie to bowiem dla nich sygnałem, że wielokrotnie odrzucono Twój wniosek o kredyt.

Na co zwracać szczególną uwagę?

Przede wszystkim nie zawieraj transakcji z firmą, która nie jest pewna i rekomendowana przez wiarygodne źródła. Tak zwane "firmy krzaki" często mamią najlepszymi warunkami, brakiem formalności, a potem w połączeniu z niedoczytaną lub niezrozumianą umową dochodzi do okropnego wyzysku kredytobiorcy. Aby mieć pewność, że podpisujesz umowę z godnym zaufania pożyczkodawcą, skorzystaj z porównywarki, która dokładnie weryfikuje tych, których poleca. Na https://money24.pl/pozyczki-od-18-lat/ nie znajdziesz oszustów, choć to oczywiście nie zwalnia Cię z czytania zawieranej umowy. Każda ma prawo być inna i Twój podpis poświadcza, że zgodziłeś się w pełni z jej warunkami, wysokością dodatkowych kosztów, oprocentowaniem, ubezpieczeniem, terminem rat oraz ostatecznej spłaty pożyczki.

Pożyczki od 18 lat

Szybkie pożyczki przez internet są świetnym sposobem na to, by pomóc młodym w zdobyciu pieniędzy na realizację ich celów. Banki zwykle zawężają grono swoich kredytobiorców do takich, którzy ukończyli 21, a nawet 25 lat i nie ma dla nich znaczenia, że od dawna jesteś ich klientem. Podobnie inne firmy udzielające pożyczek nie chcą współpracować z osobami przed 20 rokiem życia. Jak zatem w uczciwy sposób pożyczyć nieco gotówki w młodszym wieku, kiedy potrzeby wcale nie muszą być mniejsze? Na Money24 znajdziesz wiele ofert, które pomogą Ci rozwiązać problem. Nie będzie sprawdzana Twoja historia w BIK, a nawet nie będziesz musiał wychodzić z domu. Umowę zawrzesz przez internet, szybko i bezpiecznie.

Zaciągając pierwszą pożyczkę warto wziąć małą kwotę i sprawdzić jak układa się współpraca z firmą. Należy pamiętać, że to działa w obie strony, pożyczkodawcy również starają się zabezpieczyć w pewien sposób ograniczając kwotę pierwszej transakcji. Stopniowo jednak będziesz budował swoją wiarygodność wywiązując się z każdej umowy na czas.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie