Pracownicy z Ameryki Południowej jako źródło nowych perspektyw i innowacyjności dla firm

Maciej Piwowski
26.05.2023

Od pewnego czasu pracownicy z Ameryki Południowej cieszą się rosnącym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców. Doceniają oni ich potencjał oraz wkład, który wnoszą w rozwój firmy. W gronie kandydatów znajduje się wielu specjalistów o poszukiwanych na polskim rynku kwalifikacjach. Dzięki temu rekrutacja pracowników z Ameryki Południowej stanowi szansę na poszukiwanie nowych perspektyw i innowacyjności.

Dlaczego polskie firmy poszukują kandydatów za granicą?

W Polsce od dłuższego czasu obserwuje się trend zatrudniania pracowników z zagranicy. Jest to związane bezpośrednio z wyzwaniami, przed którymi stają rodzimi przedsiębiorcy. Na rynku brakuje kandydatów wśród Polaków. Jest to związane z niżem demograficznym oraz rosnącym zapotrzebowaniem na siłę roboczą. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tego typu wyzwaniem jest zainteresowanie się możliwością zatrudnienia obcokrajowców. Ich obecność korzystnie przekłada się na rozwój firmy oraz wprowadza do niej nową kulturę organizacyjną. Jednocześnie tego typu podmiotom dużo łatwiej o zmniejszenie fluktuacji w zatrudnieniu oraz wyjść na nowe rynki zagraniczne. Korzyści związanych z rekrutacją obcokrajowców jest wiele.

Jacy są pracownicy z Ameryki Południowej?

Wśród pracowników zagranicznych w Polsce znajdują się m.in. pracownicy z Kolumbii i innych krajów Ameryki Południowej. Z roku na rok ich liczba w naszym kraju wzrasta. Cenieni są za swoją pracowitość oraz sumienne wykonywanie powierzonych zadań. Wielu kandydatów z tej części świata posiada specjalistyczne kwalifikacje, dzięki czemu doskonale odnajdują się w takich sektorach gospodarki jak: przemysł stoczniowy, przemysł naftowy i wydobywczy, produkcja mebli czy też przetwórstwo mięsne. 

Ponadto pracownicy z Brazylii i krajów sąsiednich chętnie zwiążą się z polskim pracodawcą na dłużej. Jest to związane z tym, że zatrudnienie w naszym kraju traktują jako szansę na poprawienie swojego statusu majątkowego i społecznego. Drogie bilety lotnicze i duża odległość od domu rodzinnego sprawiają, że rzadko decydują się na wyjazdy wakacyjne. Wolą w stu procentach skupić się na pracy, a ich asymilację w Polsce ułatwia fakt, że również pochodzą z krajów z katolicyzmem jako religią dominującą. Cechy dobrze charakteryzujące pracowników z Ameryki Południowej to: szacunek wobec pracodawcy i współpracowników, lojalność, pracowitość i sumienność. 

Dlaczego warto zatrudnić ich w polskiej firmie?

Bez wątpienia warto zainteresować się możliwością zatrudnienia kandydatów z Ameryki Południowej. Chodzi nie tylko o ich wyniki w pracy, ale również potencjał w kontekście poszukiwania nowych perspektyw rozwoju firmy oraz wdrażania w niej innowacyjności. Kluczem są odpowiednia rekrutacja i selekcja pracowników, którą przeprowadzi dla Ciebie biuro pośrednictwa pracy. Warto stawiać na zaufane podmioty z tego sektora, takie jak firma Worksol. Od lat specjalizuje się ona w rekrutacji pracowników zagranicznych oraz w przeprowadzeniu procesu legalizacji ich pobytu i zatrudnienia w Polsce. Razem z ekspertami Worksol zadbasz o zapewnieni sobie stabilnej załogi oraz zwiększenie efektywności prowadzonego biznesu. 

Zatrudnienie obcokrajowców z agencją 

Pracownicy z Meksyku i innych krajów Ameryki Południowej mogą pracować w Polsce po spełnieniu określonych wymogów. Cały proces jest bardziej skomplikowany niż przy zatrudnianiu pracowników ze Wschodu lub obywateli Unii Europejskiej. W związku z tym dobrym wyborem jest skorzystanie ze wsparcia profesjonalistów. Od lat usługi w tym zakresie świadczy agencja pośrednictwa pracy dla cudzoziemców Worksol. To zespół ekspertów, którzy zadbają o sprawne i legalne przeprowadzenie całego procesu. Mają doświadczenie w zatrudnianiu w Polsce obywateli krajów Ameryki Południowej i doskonale odnajdują się w związanej z tym administracji. 

Zapraszamy do skorzystania z usług agencji Worksol 

Jeżeli chcesz zadbać o stabilne zatrudnienie w swojej firmie i zwiększenie jej potencjału w kontekście nowych perspektyw i innowacyjności, to warto skorzystać z usług agencji Worksol. To sprawdzony wybór dla najbardziej wymagających klientów. Specjaliści biura pomogli w zatrudnieniu już blisko 25 tysięcy obcokrajowców na polskim rynku. Zachęcamy do skorzystania z ich wsparcia.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie