Profesjonalne sprzątanie magazynów

Mariusz Siwko
28.07.2020

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne sprzątanie?

Kiedy firma staje przed decyzją czy sprzątanie magazynów może przeprowadzić we własnym zakresie, czy wynająć w tym celu firmę sprzątającą warto rozważyć wady i zalety tych dwóch opcji. Na pierwszy rzut oka wydawać się będzie, że sprzątanie magazynów prze własnych pracowników będzie tańsze. Być może na początku tak. Jednak biorąc pod uwagę takie czynniki jak profesjonalny sprzęt i środki czyszczące, środki higieny, a także dodatkowy czas spowodują, że firma sprzątająca profesjonalnie będzie optymalnym wyjściem z sytuacji. Niektóre z czynności wymagają specjalnych umiejętności i uprawnień i to jest kolejny powód by skorzystać z usług firmy zewnętrznej.

Jak wybrać odpowiednią firmę do sprzątania magazynów?

Najkorzystniej będzie podpisać umowę z jedną firmą, która posiada własny sprzęt, środki higieny i środki do sprzątania, aby nie generować dodatkowych kosztów. Godną polecenia jest firma Green Point z Warszawy. Ze szczegółowym zakresem usług można zapoznać się na stronie greenpointpp.pl. Green Point posiada rekomendacje tak znanych klientów jak siec Leroy Merlin czy Bricoman, które posiadają  magazyny o wielkich powierzchniach. Greenpoint świadczy usługi przez 7 dni w tygodniu i całodobowo. Aby nie wstrzymywać pracy w magazynie można zdecydować się na sprzątanie w nocy. Firma posiada też wszelkie potrzebne certyfikaty i zezwolenia, jest również w pełni ubezpieczona od wykonywanych czynności. Każdy klient traktowany jest indywidualnie, a oferta cenowa przedstawiana jest po dogłębnej analizie potrzeb.

Jakie usługi może wykonać firma sprzątająca?

Sprzątanie magazynów wymaga pełnego zakresu tego typu usług. Począwszy od mycia i czyszczenia elewacji a także podjazdów, chodników i dróg dojazdowych przez dokładne sprzątanie wnętrza i różnego rodzaju powierzchni magazynowych, pielęgnację terenów zielonych wokół magazynu, a w okresie zimowym odśnieżania. W okresie walki z epidemią koronawirusa ważna jest możliwość dokładnej dezynfekcji powierzchni, a także ozonowanie wnętrz. Profesjonalna firma powinna również zapewnić możliwość sprzątania po wszelkiego rodzaju pracach remontowych przeprowadzanych na terenie magazynu.

Regularne, profesjonalne sprzątanie magazynu jest konieczne dla prawidłowego funkcjonowania firmy, a także dla bezpieczeństwa i higieny pracy w każdych warunkach. Nie można i nie da się oszczędzać na sprzątaniu magazynów – wszelkie zaniedbania w tym zakresie prędzej czy później wygenerują dodatkowe koszty. 

 

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.