Rozkładany narożnik – jakie parametry są najważniejsze?

Marek Szydełko
15.11.2022

Planujesz kupno rozkładanego narożnika do salonu? Zobacz, jakie jego parametry techniczne są najważniejsze! Dzięki nim uda Ci się dobrać odpowiedni mebel do swojego domu, który będzie funkcjonalny, trwały oraz estetyczny.

Wymiary mebla wypoczynkowego

By zakup mebla jak kanapa narożna rozkładana był udany, trzeba przede wszystkim uwzględnić jej wymiary. W tym przypadku należy sprawdzić je nie tylko przed rozłożeniem, ale też po rozłożeniu, aby nie okazało się, że przestrzeni będzie wtedy zbyt mało dla wygodnego wypoczynku.

Należy również pamiętać o tym, że mebel wypoczynkowy nie powinien być dociśnięty do ścian, ponieważ wtedy zaburza to cyrkulację powietrza i może przyczyniać się do powstawania nadmiaru wilgoci i pleśni. Mebla nie powinno się też umieszczać od razu przy grzejniku, ponieważ powoduje on zaburzenie cyrkulacji ciepłego powietrza.

Budowa kanapy narożnej

Producenci mebli jak kanapa narożna rozkładana - https://birdmeble.pl/sofy-rozkladane/narozne mogą obecnie zaprezentować je klientom w zróżnicowanych wariantach, dlatego też przed zdecydowaniem się na zakup warto wtedy pamiętać o tym, by dopasować mebel do własnych oczekiwań i potrzeb.

Dzisiaj bardzo popularne są meble wypoczynkowe wykończone nóżkami. Nóżki nie tylko nadają im gustowny wygląd, ale również oferują szereg dodatkowych korzyści, między innymi pozwalają na łatwiejsze sprzątanie oraz powiększają optycznie wnętrze, w którym takie umeblowanie zostało ustawione.

Gdy poszukujemy kanapy narożnej do mniejszego wnętrza, trzeba też uwzględnić jej styl. Warto wtedy postawić na meble nowoczesne, o prostej budowie, bez dekoracyjnych elementów, które mogą spowodować wtedy przytłoczenie wnętrza.

Kanapa rozłożysta, z podwijanymi i szerokimi podłokietnikami i oparciem będzie dobra do wnętrz w stylu klasycznym, lecz może ona nie sprawdzić się w małym pomieszczeniu.

Mechanizm rozkładania narożnika

Wybierając mebel jak kanapa narożna rozkładana, warto również pamiętać o tym, by sprawdzić, jaki mechanizm rozkładania został w nim zastosowany.

Producenci stosują różne rodzaje metod rozkładania narożników, więc wtedy, gdy zamierza się codziennie korzystać z tego typu mebla do snu, najlepiej, aby jego mechanizm był prosty w obsłudze i nie wymagał używania dużej siły.

Parametry tkaniny obiciowej

Nie można też zapominać o tym, że duże znaczenie ma rodzaj tkaniny obiciowej wykorzystanej do wykończenia narożnika.

Gdy zależy nam na jej wysokiej trwałości, powinniśmy zobaczyć, jakie są jej parametry pod kątem podatności na ścieranie. Dodatkowo kanapa narożna rozkładana może mieć również materiał o określonych cechach, na przykład łatwy w czyszczeniu, plamoodporny.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie