Steamer parowy – dlaczego warto go mieć?

Krzysztof Jagielski
24.11.2021

Prasowanie to zło konieczne, na samą myśl o uruchomieniu żelazka i wyciągnięciu deski do prasowania wielu osobom odechciewa się wszystkiego. Nic więc dziwnego, że odkładamy ten przykry obowiązek na później, dopóki stos pogniecionych ubrań nie stanie się tak przytłaczający, że po prostu trzeba się nim zająć. Ułatwienie sobie tego zajęcia z pewnością będzie dla wielu z nas zbawienne, bo nie ma co kryć – nie lubimy prasować!

Kilka kroków, by ułatwić sobie prasowanie

Czasami, chcemy czy nie, musimy coś wyprasować. Jak sobie to ułatwić? Odpowiedzią na wszelkie bolączki jest steamer parowy. Dlaczego warto go kupić?

Jest kilka wskazówek, którymi warto się podzielić, jeśli chodzi o pranie. Po pierwsze, pamiętaj, aby nie zostawiać mokrych ubrań w pralce lub misce na zbyt długo po zakończeniu prania, aby nie stały się jeszcze bardziej pogniecione niż wcześniej! Strzepuj ubrania przed powieszeniem je do suszenia. Dodatkowo nie wypełniaj bębna pralki po brzegi – to też może sprawić, że wszystko po wyciągnięciu będzie wygniecione.

Dlaczego warto mieć steamer parowy?

Nikt nie lubi spędzać dnia na prasowaniu, ale przykładowo dla osób z alergiami jest to absolutna konieczność. Parownica ułatwia i przyspiesza ten proces, dzięki czemu można skupić się na innych, przyjemniejszych rzeczach. Podczas korzystania z tradycyjnego żelazka na trudnych włóknach, prasowanie może trwać dłużej niż zazwyczaj i nie być skuteczne, parownica natomiast może być tutaj bardzo pomocna. 

Steamer to również oszczędność czasu. Nie musisz wyciągać deski do prasowania, możesz wszystko prasować na wieszaku. Dodatkowo trwa to znacznie krócej. Przykładowo prasowanie koszuli, co zazwyczaj zajmuje sporo czasu, ze steamerem trwać może zaledwie kilka minut. 

Prasowanie z użyciem pary jest bardziej efektywne niż przy użyciu tradycyjnego żelazka. Na czym polega różnica? Tradycyjne żelazka mogą topić materiały w wysokiej temperaturze. Steamer sprawia, że para wnika głęboko w tkaninę, wygładza, ale nie niszczy jej. Dzięki temu nie musisz się już martwić tym, że zepsujesz swoje najlepsze ubrania. 

Steamer jest też doskonały w przypadku odświeżania ubrań, które normalnie musielibyśmy oddać do profesjonalnej pralni – np. sukni czy garniturów. Raczej nie podejmiemy się prasowania ich tradycyjnym żelazkiem, możemy je bowiem łatwo zniszczyć, a zazwyczaj nie są to tanie ubrania. 

Zapachy z otoczenia „zostawione” na ubraniach często są nieuniknione, ale możesz im zapobiec, używając parownicy do ubrań. Wszelkie cząsteczki zapachów mogą łatwo wchłonąć się w tkaninę naszych ubrań, nawet świeżo wypranych. Steamer za pomocą cząsteczek pary może nam pomóc pozbyć się wszelkich nieprzyjemnych zapachów. 

Nie ma więc wątpliwości, że parownica jest świetnym rozwiązaniem, kiedy chcemy zadbać o gładkość naszych ubrań. Działa doskonale, usuwa zagniecenia i niechciane zapachy. Pozwala na odświeżenie naszej garderoby. A przede wszystkim jej używanie jest na tyle łatwe, że sprawia przyjemność!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.